Markowski: Górniczy związkowcy zachowują się, jakby żyli w innym świecie

- Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że skoro zarząd KW ma już za sobą tylko ścianę - a związki zawodowe mają jeszcze za sobą wyobraźnię i pole manewru - to ich dalszy upór będzie tylko pogłębiał agonię górnictwa - mówi Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Markowski: Górniczy związkowcy zachowują się, jakby żyli w innym świecie

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

4 lut 2016 10:05


Co pan sądzi o tym, co dzieje się w Kompanii Węglowej?

Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki: - Dramatyzm sytuacji polskiego górnictwa powinien uruchomić wyobraźnię, że nie ma już czasu na subtelności. Nie ma też już czasu na wzajemne obrażanie się.

Ceny węgla spadają, długi rosną, pieniędzy na modernizację nie ma. Za wszelką cenę trzeba szukać sposobu na przetrwanie. Dlatego należy unikać ruchów drastycznych, ale też nie przesadzać z subtelnością.

A jakie to są te drastyczne ruchy?

- Moim zdaniem błędem było wypowiedzenie przed rozmowami porozumienia z 17 lipca 2015 roku. Można bowiem było powiedzieć, że jeżeli nie zdołamy się dogadać, to trzeba będzie to porozumienie wypowiedzieć.

Skutek jest taki, że nie rozmawiają teraz o problemach Kompanii Węglowej, tylko o decyzji wypowiedzenia porozumienia. Samo zweryfikowanie tamtego porozumienia jest działaniem racjonalnym, bowiem Kompania Węglowa naprawdę nie ma już żadnego sposobu na poprawę płynności.

I nie może w najbliższym roku pakować się w jeszcze większe kłopoty z płynnością. Niestety górniczy związkowcy też zachowują się, jakby żyli w innym świecie. 

Cały wywiad znajdziesz na Wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.