PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Małopolskie: Już 50 decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

  • Autor: PAP/AT
  • 20 lis 2019 18:22

Krakowski Park Technologiczny wydał 50. decyzję o wsparciu od momentu wprowadzenia nowych przepisów dotyczących Polskiej Strefy Inwestycji. Firmy zadeklarowały łącznie 2,3 mld zł nakładów inwestycyjnych i utworzenie ponad 1 tys. miejsc pracy.

Małopolskie: Już 50 decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Adobe Stock
REKLAMA

Decyzje zezwalające na działalność w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydaje zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza tamtejszą specjalną strefą ekonomiczną.

Dyrektor działu obsługi inwestora w KPT Krystyna Sadowska poinformowała w środę, że ostatnie pięć decyzji o wsparciu trafiło do firm z sektora mikro i małych przedsiębiorstw.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Cieszymy się ogromnie, że dwie decyzje trafiają do małych zakładów, a trzy - do mikroprzedsiębiorców. Pokazuje to bowiem, że wielokrotnie powtarzane przez nas zapewnienia dotyczące dostępności Polskiej Strefy Inwestycji dla wszystkich przedsiębiorców, znajdują potwierdzenie w rzeczywistych inwestycjach małopolskich firm" - zaznaczyła przedstawicielka KPT.

W sumie z pośród 50 dotychczas wydanych decyzji, 33 dotyczyły sektora małych i średnich firm.

Decyzję nr 50 otrzymała firma Karton-Pak, która zamierza wydać 6,3 mln zł na budowę nowej hali produkcyjnej w gminie Budzów, w powiecie suskim oraz wyposażenie jej w maszyny do wytarzania opakowań kartonowych.

Czytaj też: Polska Strefa Inwestycji ma rok. Takie korzyści przyniosła

Ostatnio wydane decyzje trafiły także do firm: Matsen, zajmującej się produkcją materaców, która kosztem co najmniej 5 mln zł zbuduje halę produkcyjną w gminie Tomice w powiecie wadowickim i zakupi maszyny oraz firmy Tech-Plast, która projektuje i produkuje formy wtryskowe i narzędzia metalowo-ślusarskie. Zainwestuje ona 3,7 mln zł w utworzenie nowego przedsiębiorstwa.

Z kolei firma Graffiti Art kosztem ponad 3,9 mln zł będzie produkować reklamy wielkoformatowe zewnętrzne i wewnętrzne w zakładzie zlokalizowanym na terenie Tarnowskiego Klastra Przemysłowego, a firma MarDruk Opakowania wyda co najmniej 4,3 mln zł na zwiększenie zdolności produkcyjnej zakładu wytwarzającego opakowania z tworzyw sztucznych i kartonu.

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która weszła w życie w połowie zeszłego roku, zasadniczo zmieniła zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, dając możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie - jak dotychczas - jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną.

Krakowski Park Technologiczny, który wcześniej zarządzał specjalną strefą ekonomiczną, w tej chwili przejął obowiązki zarządzania Polską Strefą Inwestycji na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego i wydaje decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach.

W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim przedsiębiorca może uzyskać od 35 proc. (duży) do 55 proc. (mały) zwrotu kosztów inwestycji w postaci ulgi podatkowej. Na rozliczenie ulgi jest 12 lat od daty wydania decyzji o wsparciu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Małopolskie: Już 50 decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA