PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ludzie są tak cenni, że zastępują ich robotami. Dla ich dobra

Marcin Samolej, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych i dyrektor generalny Pratt & Whitney Rzeszów oraz Marek Tereszkiewicz, dyrektor rozwoju działalności operacyjnej Pratt & Whitney Rzeszów nie mają wątpliwości, że w Polsce nie dostrzega się jednego z najważniejszych czynników, od którego zależy sukces rozwiązań z kręgu Przemysłu 4.0 - kapitału ludzkiego.

Ludzie są tak cenni, że zastępują ich robotami. Dla ich dobra
W fabryce w Rzeszowie, gdzie tylko się da, starają się ograniczać bezpośrednią pracę ludzi przy budowie silnika lotniczego (Fot. PTWP)
REKLAMA
  • Fabryka Pratt & Whitney Rzeszów to miejsce, gdzie produkowane są silniki samolotowe oraz podzespoły samolotów Airbusa czy Boeinga oraz tych latających w najnowocześniejszych armiach na świecie.
  • Firma mocno stawia na rozwój Przemysłu 4.0. Jej szefowie w pełni zdają sobie sprawę, co jest kluczowym elementem we wdrażaniu nowoczesnych technologii: to ludzie. - Rezerwuar kadry inżynierskiej, która byłaby z marszu gotowa do takiej pracy, pozostaje bardzo ograniczony. Tak naprawdę musieliby to być pracownicy od naszej konkurencji  - przyznaje Marek Tereszkiewicz i dodaje, że kluczem jest ciągła edukacja już zatrudnionych pracowników.
  • Rozmowa jest jedną z cyklu wywiadów, na podstawie których powstanie raport dotyczący Produkcji 4.0 w naszym kraju. Premierowa prezentacja tego opracowania nastąpi podczas konferencji Nowy Przemysł 4.0 (4-5 października 2022 r.) w ramach Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX (4-6 października 2022 r.). Wątek nowoczesności będzie też mocno obecny w czasie Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING (18-20 października 2022 r.). Wszystkie te spotkania odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Fabryka w Rzeszowie należy do najważniejszych punktów na mapie przemysłu lotniczego w Polsce. Nie są jej bynajmniej obcy postęp w automatyzacji i robotyzacji produkcji. Firma inwestuje w technologię od lat i nie ukrywa, że widzi ogromne korzyści z zastosowania nowoczesnych rozwiązań.

- Automatyzacja, w którą inwestujemy, zaczyna się już na etapie projektowania procesów technologicznych, obecna jest w obróbce mechanicznej, transporcie - aż po kontrolę ostateczną gotowych produktów. Podczas całego cyklu produkcji części lotniczych bardzo istotną dla nas dziedziną, którą cały czas rozwijamy, pozostaje gromadzenie oraz analityka danych procesowych i okołoprocesowych - w rozmowie z WNP.pl mówi Marcin Samolej, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych, dyrektor generalny Pratt & Whitney Rzeszów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ludzie są tak cenni, że zastępują ich robotami. Dla ich dobra

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA