×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ludzie są tak cenni, że zastępują ich robotami. Dla ich dobra

Marcin Samolej, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych i dyrektor generalny Pratt & Whitney Rzeszów oraz Marek Tereszkiewicz, dyrektor rozwoju działalności operacyjnej Pratt & Whitney Rzeszów nie mają wątpliwości, że w Polsce nie dostrzega się jednego z najważniejszych czynników, od którego zależy sukces rozwiązań z kręgu Przemysłu 4.0 - kapitału ludzkiego.

Ludzie są tak cenni, że zastępują ich robotami. Dla ich dobra
W fabryce w Rzeszowie, gdzie tylko się da, starają się ograniczać bezpośrednią pracę ludzi przy budowie silnika lotniczego (Fot. PTWP)
REKLAMA
  • Fabryka Pratt & Whitney Rzeszów to miejsce, gdzie produkowane są silniki samolotowe oraz podzespoły samolotów Airbusa czy Boeinga oraz tych latających w najnowocześniejszych armiach na świecie.
  • Firma mocno stawia na rozwój Przemysłu 4.0. Jej szefowie w pełni zdają sobie sprawę, co jest kluczowym elementem we wdrażaniu nowoczesnych technologii: to ludzie. - Rezerwuar kadry inżynierskiej, która byłaby z marszu gotowa do takiej pracy, pozostaje bardzo ograniczony. Tak naprawdę musieliby to być pracownicy od naszej konkurencji  - przyznaje Marek Tereszkiewicz i dodaje, że kluczem jest ciągła edukacja już zatrudnionych pracowników.
  • Rozmowa jest jedną z cyklu wywiadów, na podstawie których powstanie raport dotyczący Produkcji 4.0 w naszym kraju. Premierowa prezentacja tego opracowania nastąpi podczas konferencji Nowy Przemysł 4.0 (4-5 października 2022 r.) w ramach Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX (4-6 października 2022 r.). Wątek nowoczesności będzie też mocno obecny w czasie Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING (18-20 października 2022 r.). Wszystkie te spotkania odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Fabryka w Rzeszowie należy do najważniejszych punktów na mapie przemysłu lotniczego w Polsce. Nie są jej bynajmniej obcy postęp w automatyzacji i robotyzacji produkcji. Firma inwestuje w technologię od lat i nie ukrywa, że widzi ogromne korzyści z zastosowania nowoczesnych rozwiązań.

- Automatyzacja, w którą inwestujemy, zaczyna się już na etapie projektowania procesów technologicznych, obecna jest w obróbce mechanicznej, transporcie - aż po kontrolę ostateczną gotowych produktów. Podczas całego cyklu produkcji części lotniczych bardzo istotną dla nas dziedziną, którą cały czas rozwijamy, pozostaje gromadzenie oraz analityka danych procesowych i okołoprocesowych - w rozmowie z WNP.pl mówi Marcin Samolej, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych, dyrektor generalny Pratt & Whitney Rzeszów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ludzie są tak cenni, że zastępują ich robotami. Dla ich dobra
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA