Lotos dba o bezpieczeństwo pracowników

• W rafinerii grupy Lotos w Gdańsku zakończyły się ćwiczenia jednostek Państwowej Straży Pożarnej, policji oraz służb ratowniczo-gaśniczych Lotosu.
• Doskonalono współdziałanie formacji bojowych w sytuacji symulowanej awarii i rozszczelnienia się jednej z instalacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lotos dba o bezpieczeństwo pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

19 wrz 2016 11:47


- Grupa Lotos to nowoczesny i bezpieczny zakład produkcyjny - podkreśla Przemysław Marchlewicz, wiceprezes grupy Lotos. - Warto jednak ciągle podnosić sprawność służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i efektywne funkcjonowanie rafinerii. Takie ćwiczenia to nie tylko działania wynikające wprost z przepisów prawa. To także nasza, wspólna z Państwową Strażą Pożarną, potrzeba doskonalenia się w zwalczaniu zagrożeń, które mogę się pojawić na terenie zakładu.

- Odbywające się ćwiczenia na terenie grupy Lotos to sprawdzenie oraz weryfikacja zewnętrznego planu operacyjno-ratowniczego na wypadek wystąpienia poważnej awarii przemysłowej lub wybuchu pożaru - tłumaczy mł. bryg. Tomasz Komoszyński, pomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

- To również doskonała okazja dla służb, jednostek PSP z województwa pomorskiego aby sprawdzić, doskonalić wspólne działania między sobą, jak również wespół z grupą Lotos. To wspólna inicjatywa Grupy Lotos oraz Państwowej Straży Pożarnej, aby funkcjonowanie rafinerii było bezpieczne - dodaje Komoszyński.

W ćwiczeniach wzięło udział ponad 100 strażaków, około 40 wozów bojowych PSP, a także inne służby ratownicze.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.