Łódzka SSE podsumowała 2015 rok. Nowe miejsca pracy i kolejne inwestycje

Inwestycje na ponad pół miliarda zł, 13 inwestorów, zatrudnienie 481 nowych pracowników oraz utrzymanie 1193 miejsc pracy i wniosek o nowe tereny - taki jest bilans 2015 roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łódzka SSE podsumowała 2015 rok. Nowe miejsca pracy i kolejne inwestycje

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 sty 2016 9:41


Prezes ŁSSE Tomasz Sadzyński zwrócił uwagę, że większość projektów z 2015 r. to reinwestycje obecnych inwestorów. "To nas cieszy, bo świadczy o tym, że przedsiębiorcy czują się w strefie dobrze i zbudowaliśmy wzajemne zaufanie, tak potrzebne przy realizacji projektów biznesowych" – powiedział.

Jak przypomniał rzecznik strefy Marcin Kwintkiewicz, największą inwestycją w 2015 roku zarówno pod względem nakładów, jak i zatrudnienia był nowy projekt Ceramiki Tubądzin wchodzącej w skład Grupy Tubądzin - jednego z czołowych polskich producentów płytek ceramicznych. Rzecznik zwrócił uwagę, że to czwarta inwestycja realizowana przez Grupę w ŁSSE.

Nowa inwestycja powstanie w podstrefie Sieradz

Stanie tam nowoczesny zakład produkcji płytek ceramicznych, w tym płytek podłogowych i fasadowych wytwarzanych w dużych i bardzo dużych formatach. W związku z budową nowej fabryki Grupa Tubądzin zamierza zainwestować - do połowy 2019 r. - ponad 135 mln zł i zatrudnić przynajmniej 107 nowych pracowników. Wśród zatrudnionych znaleźć się mają pracownicy produkcji, mechanicy, ale też informatycy i technolodzy. Tych ostatnich już teraz kształci dla firmy Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Rzecznik zaznaczył, że ŁSSE złożyła także wniosek o kolejne tzw. rozszerzenia strefy. Wniosek zawiera m.in. cztery nowe projekty inwestycyjne w Łodzi, Kutnie, Sławnie i Koninie. Inwestorzy zadeklarowali w nich łącznie nakłady na kwotę 345,3 mln zł oraz utworzenie przynajmniej 427 nowych miejsc pracy.

Władze strefy przypomniały, że w 2015 r. ŁSSE podpisała m.in. z Ministerstwem Obrony Narodowej, Politechniką Łódzką, Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie i Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu list intencyjny ws. utworzenia klastra wyżyny lotniczej.

Według rzecznika 2015 r. był dla ŁSSE rokiem przełomowym w ramach współpracy polsko-chińskiej. Strefa zorganizowała cykl spotkań dla przedsiębiorców z regionu, związany z eksportem do Chin. "Widać coraz większe zainteresowanie rodzimych firm rynkiem Państwa Środka. Świadczy o tym m.in. uruchomienie połączenia kolejowego z Łodzi do Chengdu oraz leżącego w południowo-zachodniej części Chin miasta Xiamen" - powiedział Kwintkiewicz. Dodał, że w czerwcu ŁSSE była partnerem strategicznym odbywającego się w Łodzi III Forum Regionów Polska Chiny.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.