PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Likwidacja kopalni Krupiński to barbarzyństwo

Uważam, że wszystko jeszcze można zmienić, tylko trzeba chcieć. A tym, którzy ocenili, że Krupiński jest trwale nierentowny, na pewno bardzo trudno przyznać, że się pomylili - mówi Marian Pawlas, wójt Suszca, gdzie znajduje się kopalnia Krupiński.

Likwidacja kopalni Krupiński to barbarzyństwo
- Nie pogodziłem się z likwidacją Krupińskiego - mówi Marian Pawlas, wójt Suszca, gdzie znajduje się kopalnia. Fot. PTWP
REKLAMA

Jastrzębska Spółka Węglowa podała ostatnio, że proces przekazywania kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń wkroczył w decydujący etap. Zgodnie z harmonogramem, przekazanie majątku Krupińskiego do SRK ma się zakończyć 31 marca 2017 roku. Pogodził się Pan już z likwidacją tej kopalni?

- Nie pogodziłem się z likwidacją Krupińskiego. Jeżeli wznowione pierwszego grudnia 2016 roku po dwudniowej przerwie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjęło decyzję o przeniesieniu kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, to przecież na to wpływu nie miałem.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Natomiast liczę, że jeszcze jest szansa, by ten proces odwrócić. Do końca marca ma trwać przenoszenie pracowników Krupińskiego na inne kopalnie.

Ale przecież kopalnia nie będzie zlikwidowana całkowicie. Zostały ściany do wybrania, które jeśli już, to będzie musiała wybrać SRK, bo przecież nie zostawią chyba ścian praktycznie przygotowanych do wydobycia.

Nie wyobrażam sobie, żeby można było zarabować majątek narodowy - ściany, które mogą dać jeszcze dużo węgla. Także są i takie koncepcje, żeby te ściany, które były przygotowane, wybrać do końca roku. I wtedy dopiero rozpocząć fizyczną likwidację tej kopalni. Ale ja przyznam, że tej fizycznej likwidacji kopalni Krupiński też nie widzę, bo z perspektywy ekonomicznej byłoby to - tak uważam - przestępstwo.

Więcej tutaj.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Likwidacja kopalni Krupiński to barbarzyństwo

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA