PARTNERZY PORTALU

Liczba górników z koronawirusem spadła o ponad 40 proc.

  • Autor: PAP/AT
  • 7 gru 2020 17:49

Miniony tydzień był kolejnym z rzędu, kiedy znacząco - o ponad 40 proc. - zmniejszyła się liczba górników zarażonych koronawirusem. W czterech kontrolowanych przez Skarb Państwa spółkach węglowych ogólna liczba nowych zakażeń w kopalniach była w tym czasie mniejsza od liczby ozdrowieńców.

Liczba górników z koronawirusem spadła o ponad 40 proc.
Z koronawirusem zmaga się 149 górników wobec 255 przed tygodniem (fot. pixabay)
REKLAMA
  • Z infekcją SARS-CoV-2 zmaga się 149 górników wobec 255 przed tygodniem, 361 przed dwoma tygodniami i 520 trzy tygodnie wcześniej.
  • Spadek liczby zakażonych górników nastąpił zarówno w Polskiej Grupie Górniczej i Jastrzębskiej Spółce Węglowej, jak i w mniejszych spółkach wydobywczych: Tauron Wydobycie i Węglokoks Kraj.
  • Obecnie z wirusem zmaga się 75 górników z PGG, 56 z JSW, 11 z trzech kopalń spółki Tauron Wydobycie oraz 7 ze spółki Węglokoks Kraj, do której należy bytomska kopalnia Bobrek.

Obecnie - według poniedziałkowych danych spółek - z infekcją SARS-CoV-2 zmaga się 149 górników wobec 255 przed tygodniem (spadek o 41,5 proc.), 361 przed dwoma tygodniami i 520 trzy tygodnie wcześniej. W kwarantannie jest łącznie niespełna 400 pracowników - ponad 200 osób mniej niż przed tygodniem.

W odniesieniu do poniedziałku 30 listopada, spadek liczby zakażonych górników nastąpił zarówno w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) i Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW), jak i w mniejszych spółkach wydobywczych: Tauron Wydobycie i Węglokoks Kraj. W każdej z tych firm liczba chorych jest obecnie mniejsza niż tydzień temu.

Obecnie z wirusem zmaga się 75 górników z PGG (wobec 150 przed tygodniem), 56 z JSW (wobec 80 tydzień temu), 11 z trzech kopalń spółki Tauron Wydobycie (tydzień temu 16) oraz 7 ze spółki Węglokoks Kraj, do której należy bytomska kopalnia Bobrek, wobec 9 w miniony poniedziałek.

Najwięcej zakażonych jest w Polskiej Grupie Górniczej, gdzie od początku epidemii zachorowało 4315 osób, a wyzdrowiały 4233. Kwarantanną jest objętych 176 pracowników wobec 332 tydzień wcześniej.

W ciągu tygodnia, od minionego poniedziałku, wśród pracowników PGG potwierdzono łącznie 31 nowych przypadków koronawirusa (tydzień wcześniej było ich 56), przybyło także 106 ozdrowieńców (wobec 121 tydzień wcześniej). Obecnie spółka nie planuje kolejnych badań przesiewowych w swoich kopalniach. Wszystkie zakłady PGG pracują normalnie, w zaostrzonym reżimie sanitarnym.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie zakażeń było jak dotąd najwięcej w górnictwie węgla kamiennego, obecnie zakażonych jest 56 osób wobec 80 tydzień temu i 107 przed dwoma tygodniami. W ciągu minionego tygodnia potwierdzono 28 nowych przypadków zachorowania (tydzień wcześniej 41), a 52 osoby wyzdrowiały (tydzień wcześniej 68).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Liczba górników z koronawirusem spadła o ponad 40 proc.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA