Częstochowski sąd zatwierdził wybór oferenta w przetargu na sprzedaż przedsiębiorstwa Huta Częstochowa. Nabywcą jest spółka Corween Investments z grupy Liberty, która będąc od grudnia ub. roku dzierżawcą huty, 10 stycznia br. wznowiła w niej produkcję.

- 22 stycznia 2021 r. odbyło się posiedzenie w przedmiocie wyboru oferenta w przetargu na sprzedaż przedsiębiorstwa Huty Częstochowa.
- Sędzia komisarz zatwierdził wybór oferenta - Corween Investments sp. z o.o. w Warszawie. Postanowienie nie jest prawomocne, stronom przysługuje prawo wniesienia zażalenia do Sądu Okręgowego w Częstochowie.
- To rozstrzygnięcie trzeciego już przetargu na sprzedaż Huty Częstochowa. Jego warunki częstochowski sąd zatwierdził pod koniec listopada ub. roku.
"22 stycznia 2021 r. odbyło się posiedzenie w przedmiocie wyboru oferenta w przetargu na sprzedaż przedsiębiorstwa Huty Częstochowa. Termin składania ofert upłynął w dniu 21 stycznia 2021 r. o godz. 15.00 i wpłynęła jedna oferta - Corween Investments sp. z o.o. w Warszawie oraz zostało uiszczone stosowne vadium" - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie sędzia Dominik Bogacz.
"Na posiedzeniu (…) syndyk dokonał otwarcia ofert i stwierdził, że została złożona jedna wspomniana wyżej oferta i spełnia ona wszystkie warunki formalne. Syndyk dokonał wyboru tej oferty, w której wskazano kwotę zakupu 190 mln zł, to jest cenę minimalną określoną w warunkach przetargu" - dodał sędzia Bogacz.
"(…) Sędzia komisarz zatwierdził wybór oferenta - Corween Investments sp. z o.o. w Warszawie. Postanowienie nie jest prawomocne, stronom przysługuje prawo wniesienia zażalenia do Sądu Okręgowego w Częstochowie" - zastrzegł sędzia.
Następnie syndyk podjął negocjacje ze spółką Corween Investments (w trakcie zmiany nazwy na Liberty Częstochowa), z którą podpisał umowę dzierżawy 23 grudnia 2020 r. Dzierżawca przejął przedsiębiorstwo i wszystkich pracowników (na 1 stycznia br. 1148 osób) i wraz z kierownictwem huty przygotował plan jej rozruchu.

KOMENTARZE (0)