Łączenie kopalni: PGG zlikwiduje 660 stanowisk kierowniczych

• 660 etatów kierowniczych i administracyjnych zlikwiduje do końca tego roku Polska Grupa Górnicza dzięki łączeniu kopalń.
• Pozwoli to spółce zaoszczędzić ok. 61 mln zł rocznie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łączenie kopalni: PGG zlikwiduje 660 stanowisk kierowniczych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 wrz 2016 11:50


Jak informuje PGG, utworzenie od 1 lipca tego roku pięciu tzw. kopalń zespolonych w miejsce dotychczasowych 11 zakładów pozwoli nie tylko na obniżenie kosztów wydobycia węgla. Umożliwia to również lepsze wykorzystanie infrastruktury kopalń oraz efektywniejsze wykorzystanie złóż, przyniesie także oszczędności związane z ograniczeniem etatów kierowniczych w PGG.

Od lipca dzięki łączeniu kopalń zlikwidowano już 17 etatów dyrektorów, 71 etatów kierowników działów pod ziemią oraz 55 etatów kierowników na powierzchni. Spore redukcje nastąpiły też w centrali PGG, gdzie od stycznia tego roku zlikwidowano 115 etatów, w tym 26 etatów kierowników zespołów i dyrektorów biur.

"Dzięki prowadzonej przez nas racjonalnej i oszczędnej polityce kadrowej, liczba stanowisk dyrektorskich i kierowniczych zmniejszyła się zarówno w kopalniach, jak i centrali PGG. Wygaszamy stanowiska kierownicze, łączymy poszczególne działy i biura oraz tworzymy nowe schematy organizacyjne dostosowane do realiów rynkowych firmy. W miejsce odchodzących dyrektorów i kierowników nie powołujemy nowych osób" - powiedział prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala.

Czytaj też: Tysiące górników straciło pracę w kopalniach przez cięcia kosztów i zmniejszenie produkcji węgla

Polska Grupa Górnicza z początkiem maja przejęła 11 kopalń i cztery zakłady będącej w bardzo trudnej sytuacji finansowej Kompanii Węglowej. Jej udziałowcami zostały podmioty z dominującym udziałem Skarbu Państwa. Jednym z warunków zaangażowania finansowego inwestorów było przygotowanie i wdrożenie programu restrukturyzacyjnego spółki.

Kopalnie PGG wydobywają ok. 28 mln ton węgla rocznie; spółka zatrudnia ponad 32 tys. pracowników, z czego ponad 24 tys. pod ziemią.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

olbrzym 2016-09-09 15:26:26

bardzo dobrze polska grupa górnicza to ył bardzo dobrze poprowadzony pomysł, teraz jeszcze przyszedł czas na stworzenie polskiego holdingu weglowego

jaro 2016-09-09 15:24:10

oszczednosci pojda na poczet prowadzenia pgg na prosta

francik 2016-09-09 15:19:45

bardzo dobrze, wszyscy zawsze psioczyli ze ciecia sa kosztem górników a rogala pokazał ze wszystkich traktuje równo, nie ma potrzeby zebysmy mieli tyle dozoru, skoro na kopalniach górnicy ida na urlopy górnicze,