Kto zostanie nowym prezesem KW? Może Łukaszczyk, a może ktoś inny?

26 listopada zostanie ogłoszony konkurs na prezesa Kompanii Węglowej, a rozmowy z kandydatami mają się odbyć 12 grudnia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kto zostanie nowym prezesem KW? Może Łukaszczyk, a może ktoś inny?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Podsiadło)

wnp.pl

24 lis 2014 12:47


Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie - konkurs na nowego prezesa zarządu Kompanii Węglowej ma zostać ogłoszony 26 listopada, natomiast rozmowy z kandydatami miałyby się odbyć 12 grudnia.

Czytaj też: Mirosław Taras został odwołany. Nie jest już prezesem Kompanii Węglowej

Kto może zostać nowym prezesem Kompanii Węglowej?

- Różne typowania pojawiają się na giełdzie nazwisk - przyznaje Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce. - Chodzi o to, żeby była to osoba potrafiąca nawiązać nić porozumienia ze związkami zawodowymi, a przy tym mająca silne oparcie w rządzie. Te elementy będą kluczowe, a same personalia są mniej ważne. Być może najwyższy czas na konsolidację w branży. A przy łączeniu Kompanii Węglowej z Katowickim Holdingiem Węglowym szefem takiego podmiotu mógłby zostać Zygmunt Łukaszczyk. Wymienia się także między innymi Jerzego Podsiadło, prezesa Węglokoksu. Wybór Jerzego Podsiadło na nowego prezesa Kompanii oznaczałby również wariant konsolidacyjny, ale realizowany pod auspicjami Węglokoksu - podsumowuje Wacław Czerkawski.

- Nie mam zielonego pojęcia, kto może zostać nowym prezesem Kompanii - zaznacza w rozmowie Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - Niech się nad tym zastanawia właściciel i rada nadzorcza. Każdego przyjmiemy z otwartymi ramionami - mówi Bogusław Ziętek.

- Jednak jest to zaskoczenie, bo odwołanie Mirosława Tarasa przecież kompanii zupełnie nie służy - podkreśla szef jednej z firm górniczych. - W obecnej sytuacji tylko jakiś desperat może chcieć się w to zaangażować. Nieważne, kto zostanie nowym prezesem kompanii, bo bez przyzwolenia właściciela na ostre działania nie będzie się dało kompanii uratować. Wystarczy tu wspomnieć chociażby o kopalni Sośnica-Makoszowy - kończy nasz rozmówca.

Czytaj też: Jak prezes Taras zderzył się ze ścianą

Przypomnijmy, że w piątek, 22 listopada br. rada nadzorcza Kompanii Węglowej poddała pod tajne głosowanie i podjęła jednogłośnie uchwałę o odwołaniu prezesa zarządu Mirosława Tarasa. Koordynację prac zarządu rada nadzorcza powierzyła Piotrowi Rykali, wiceprezesowi ds. pracy.

Całość czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.