Kopex zapowiada redukcję zatrudnienia

Grupa Kopex, która w ub. roku poniosła straty zarówno na poziomie zysku operacyjnego jak i zysku netto, w celu poprawy wyników zapowiada działania restrukturyzacyjne. Nie ominą one pracowników. - Oczywistym elementem kosztów jest zatrudnienie i powiem wprost, że z pewnością będą redukcje - poinformował Bogusław Bobrowski, prezes zarządu Kopeksu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopex zapowiada redukcję zatrudnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

25 lut 2016 18:05


Grupa Kopex opublikowała wyniki za 2015 rok. Są one słabe. Przychody grupy ze sprzedaży wyniosły niespełna 1,1 mld zł i oznaczało to 24 proc. spadek w stosunku do roku 2014. Na spadku przychodów w największym stopniu zaważył regres w segmencie górnictwo, w którym sprzedaż spadła o 365 mln zł, w tym sprzedaż maszyn i urządzeń o ponad 260 mln zł.

Koniunktura na rynku krajowym wynikająca z sytuacji górnictwa jest słaba. W okresie III kwartał 2014 - III kwartał 2015 całkowite inwestycje polskich kopalni spadły o 43 proc., w wyrobiskach o 39 proc., a zakresie maszyn o 45 proc.

- W 2015 roku strata netto wyniosła 497 mln zł, ale podkreślić trzeba, że zasadniczy wpływ na ten bardzo niski wynik miały odpisy na kwotę 430 mln zł. Były to głównie odpisy na aktywa niefinansowe , ale również udzielone pożyczki. Gdyby oczyścić wynik z odpisów, to strata netto wyniosłaby około 67 mln zł - poinformował Krzysztof Zawadzki, członek zarządu i dyrektor ds. finansowych Kopex.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.