Kopalnia Makoszowy: Miejsca pracy zagrożone. Tylko rząd może je uratować

- Brak decyzji w stosunku do kopalni Makoszowy może doprowadzić do jej upadku. Od decyzji politycznych zależeć będzie dalszy los kopalni Makoszowy - mówi Andrzej Chwiluk, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce w kopalni Makoszowy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopalnia Makoszowy: Miejsca pracy zagrożone. Tylko rząd może je uratować

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

6 cze 2016 14:58


Jaki panuje teraz nastrój wśród załogi kopalni Makoszowy?

- Co tu dużo mówić, nastrój jest podły. Załoga kopalni Makoszowy czuje się oszukana.

Oszukana przez nas, czyli przez związki zawodowe oraz oszukana przez rząd. Nie dziwię się pracownikom, że mają do nas wielkie pretensje. Ich zdaniem to wszystko stanowczo zbyt długo trwa.

W ubiegłym tygodniu w kopalni była naprawdę bardzo gorąca atmosfera.

Pracownicy mają już dość czekania...

- Dokładnie. Mają świadomość, że brak decyzji w stosunku do kopalni Makoszowy może doprowadzić do jej upadku. Stąd chcieli wychodzić, blokować autostradę A-4 oraz blokować Drogową Trasę Średnicową.

Czytaj też: Związkowcy domagają się od Beaty Szydło szybkiego działania w sprawie KWK Makoszowy

Przedstawiciele załogi są rozżaleni, podkreślają, że o kopalni Makoszowy zupełnie zapomniano. A miało to przecież wyglądać całkiem inaczej. Załoga kopalni liczyła, że sprawa przyszłości zakładu zostanie rozstrzygnięta możliwie jak najszybciej. Tymczasem zajęto się innymi podmiotami, a o kopalni Makoszowy jakby zapomniano.

Co jest potrzebne do uratowania kopalni Makoszowy?

- Potrzebne są decyzje polityczne. Na razie kopalnia tylko traci swoje szanse, bo nie ma środków na odtworzenie, przetargi są przesuwane. Nie ma sprzedaży węgla, którą trzeba pilnie uruchomić.

Od decyzji politycznych zależeć będzie dalszy los kopalni Makoszowy. Liczymy, że te decyzje zostaną szybko podjęte i Makoszowy będą mogły wyjść na prostą. Akurat ta kopalnia ma wszelkie dane ku temu, by sobie dobrze radzić w przyszłości.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.