Kopacz: Spadek bezrobocia to zasługa firm zatrudniających na umowie o pracę

- Spadek bezrobocia jest możliwy m.in. dzięki takim firmom jak Newag, gdzie wszyscy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę - powiedziała premier Ewa Kopacz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopacz: Spadek bezrobocia to zasługa firm zatrudniających na umowie o pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

19 lip 2015 12:00


Na koniec czerwca stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 10,4 proc. - mówiła w Nowym Sączu premier Ewa Kopacz, "to po raz pierwszy tak niska stopa bezrobocia od roku 2001" - dodała.

Newag SA odnotowuje bardzo szybki rozwój

Premier powiedziała o bezrobociu podczas sobotniej (18 lipca) wizyty w firmie Newag SA w Nowym Sączu. Podkreślała, że w ostatnich latach firma Newag SA odnotowuje bardzo szybki rozwój, "również pierwszy kwartał tego roku napawa optymizmem".

Mówiła, dlaczego postanowiła odwiedzić właśnie firmę Newag SA. "Jestem dumna z polskich firm, które po pierwsze produkują na polskich częściach, które produkują towar innowacyjny i bardzo wygodny, ale również wypełniający standardy europejskie" - powiedziała.

Dodała, że to firma, która ma "olbrzymią przyszłość, jeśli chodzi o tworzenie miejsc pracy, jeśli tylko będzie miała odpowiednie zamówienia". Mówiła, że w tej chwili Newag zatrudnia ok. 2 tys. osób, w tym wielu młodych ludzi po szkołach, najważniejsze jest jednak to, że "tu nie ma ani jednej umowy śmieciowej, wszyscy zatrudnieni są na podstawie umowy o pracę".

"Ci, którzy zarządzają robią to dynamicznie, robią to z głową, z wielką pasją, nie licząc godzin" - powiedziała Kopacz. "Bardzo dziękuję panie prezesie za taki nadzór i za to, że pięknie promuje pan polski produkt na świecie i w Europie" - zwróciła się do prezesa Newagu Zbigniewa Konieczka.

Firma zmieni polska kolej

Prezes Konieczek zaznaczył, że Ewa Kopacz jest pierwszym premierem, który odwiedził ten zakład. Dodał, że jego firma może "zmienić polska kolej", jeśli tylko będą ogłaszane kolejne przetargi, o co zaapelował do szefowej rządu.

Premier Kopacz zwiedziła halę zakładu, na której montuje się nowoczesne składy taboru m.in. dla Kolei Mazowieckich, Kolei Małopolskich i Kolei Dolnośląskich. Szefowa rządu w towarzystwie prezesa Konieczka rozmawiała z pracownikami. Podkreślała, że jest wśród nich wielu młodych, a zarazem dobrze wyszkolonych fachowców.

Sądecka firma produkująca tabor kolejowy istnieje od 1876 r. Wytwarza i modernizuje lokomotywy spalinowe oraz elektryczne dla przewoźników pasażerskich i cargo. Zatrudnia ponad 2 tysiące osób. Średnia wieku pracowników wynosi 36 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

10 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

cccc 2015-07-21 11:54:19

Praca jest od 40 lat po znajomości.

dobek 2015-07-21 07:17:48

Kidy ta ciemnota polityczna się obudzi przecież mamy sezon letni, teraz są zatrudniani w domach wczasowych i w hotelach na umowach śmieciowych .A po sezonie letnim nich zobaczą jaki będzie spadek bezrobocia nie wiem czy płakać czy się śmiać z Kopacz.I nich przestanie robić z nas idiotów.

emigrant 2015-07-21 06:25:02

Szkoda że w rządzie nie zarabiają najniższej krajowej ,myślę że nikt by tam niechciał pracować.