Kopacz: Śląsk ma być sercem przemysłowym Polski

Premier Ewa Kopacz powiedziała, że we wtorek (30 czerwca) rząd ogłosi program dla Śląska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopacz: Śląsk ma być sercem przemysłowym Polski

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 cze 2015 14:21


We wtorek (30 czerwca) w Katowicach odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów. "Będziemy na Śląsku ogłaszać duży program dla Śląska, który był przygotowywany od kilku miesięcy" - powiedziała premier.

Przypomniała, że jednym z punktów porozumienia ze związkami zawodowymi było ogłoszenie specjalnego planu dla Śląska.

"Cel ma być jeden: Śląsk ma być sercem przemysłowym Polski. To serce ma bić i jednocześnie promieniować na całą Polskę. Te szanse, które dajemy tym programem, spowodują, że to właśnie na Śląsku te wszystkie przemysłowe rzeczy będą, szczególnie przemysł ciężki i przemysł (...) wydobywczy związany z kopalniami" - podkreśliła.

Premier zaznaczyła, że bardzo by chciała, aby w regionach odbywało się więcej posiedzeń rządu. "Podejrzewam, że tam gdzie będziemy przyjmować regionalne programy, tam będziemy urządzać wyjazdowe Rady Ministrów" - zapowiedziała premier..

Ogłoszenie przez premier Ewę Kopacz (7 stycznia br.) prac nad programem dla Śląska i graniczących z nim terenów województwa małopolskiego było odpowiedzią na trudną sytuację, w której znalazł się rząd. Trwał wtedy protest górników z Kompanii Węglowej, domagających się energicznych działań rządu na rzecz ratowania firmy. Premier zadeklarowała, że rząd opracuje program rozwoju gospodarczego dla obszarów bezpośrednio związanych z wydobyciem węgla kamiennego, by złagodzić skutki dekoniunktury na rynku węgla.

Nie tylko Kopacz z wizytą na Śląsku

Także inni członkowie rządu wybrali się na dwudniową wizytę do woj. śląskiego.

Tomasz Siemoniak, wicepremier i minister obrony narodowej planuje wizytę w zakładach Rosomak w Siemianowicach Śląskich, minister środowiska Maciej H. Grabowski zwiedzi budowę zbiornika wodnego Racibórz Dolny, minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki zapowiedział udział w Konwencie Starostów Województwa Śląskiego w Goczałkowicach, minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska spotka się z nauczycielami z IV Liceum im. gen. Maczka w Katowicach a wieczorem zaplanowano spotkania z dziećmi niepełnosprawnymi i ich rodzicami w Jastrzębiu Zdroju oraz spotkanie z przedsiębiorcami w Wodzisławiu.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.