Kopacz: Rezygnacja prezesa TF Silesia nie wpłynie na restrukturyzację kopalń

Premier Ewa Kopacz powiedziała, że nie sądzi, by rezygnacja dotychczasowego prezesa TF Silesia Adama Siwka utrudniła proces restrukturyzacji kopalń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kopacz: Rezygnacja prezesa TF Silesia nie wpłynie na restrukturyzację kopalń

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 paź 2015 12:44


30 września rząd przyjął plan dla górnictwa, który przewiduje, że spółka TF Silesia przejmie 11 kopalń Kompanii Węglowej - ma to być podstawą do budowy silnego koncernu paliwowo-energetycznego. Zdaniem autorów planu ma to być pierwszy krok do bezpiecznego wprowadzenia do tego podmiotu inwestorów zewnętrznych i utworzenia tzw. Nowej Kompanii Węglowej.

Rezygnacja prezesa TF Silesia

O rezygnacji z pełnionej funkcji prezesa Towarzystwa Finansowego Silesia Adama Siwka poinformowało w piątek (9 października) Ministerstwo Skarbu Państwa. Jak wyjaśnił rzecznik MSP Emil Górecki, Siwek zrezygnował z powodu "braku porozumienia w sprawie warunków kontraktu menadżerskiego".

- Nie, nie sądzę, prezesowi kończyła się kadencja, wiem, że tam były trudne negocjacje, dotyczące jego przyszłości, a jak państwo wiecie, najtrudniejsze są negocjacje, które dotyczą kontraktów i wynagrodzenia. Wiem, że warunki, które mu zaproponowano były nie do przyjęcia przez pana prezesa - powiedziała Kopacz pytana w sobotę (10 października) przez dziennikarzy, czy rezygnacja prezesa Silesii, utrudni proces restrukturyzacji polskich kopalń.

Walka o miejsca pracy górników

- Mówię to z pełną odpowiedzialnością, robimy wszystko, żeby dzisiaj 100 tysięcy ludzi na Śląsku nie z straciło pracy, walczę o to od momentu, kiedy rozmawiałam z górnikami, to jest mój priorytet - podkreśliła premier.

Dodała, że jest przekonana, że "deklaracje spółek energetycznych, odpowiedzialna postawa spółki restrukturyzacji kopalń, odpowiedzialna postawa górników" pokazują, że "wszyscy naprawdę dążymy do tego, żeby górnictwo było zbilansowane, żeby nie było corocznych kłopotów". "Wreszcie chcę, żeby te kopalnie pracowały jak dobrze bilansujące się przedsiębiorstwa" - dodała Kopacz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.