PARTNERZY PORTALU

Konsberg stawia nowy zakład w Polsce i nie wyklucza kolejnych

W Brześciu Kujawski powstanie nowy zakład firmy Kongsberg. Niewykluczone, że w kolejnych latach powstaną także kolejne. - Będziemy pilnie obserwować wypełnianie się mocy produkcyjnych, bo może trzeba będzie pomyśleć o kolejnej inwestycji - powiedział Michał Jaśkiewicz, dyrektor Kongsberg Automotive.

Konsberg stawia nowy zakład w Polsce i nie wyklucza kolejnych
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

- W ostatnim okresie firma przeżywa okres dynamicznego rozwoju, co powoduje, że potrzebujemy coraz więcej miejsca. Zakład w Pruszkowie stał się dla nas za mały, więc w końcu tego roku rozpoczynamy budowę kolejnego w Brześciu Kujawskim. Postanowiliśmy wybudować zakład w Brześciu Kujawskim. Budowa ruszy w końcu tego roku. Tempo wzrostu naszej produkcji sprawia jednak, że będziemy pilnie obserwować wypełnianie się mocy produkcyjnych, bo może trzeba będzie pomyśleć o kolejnej inwestycji - powiedział Michał Jaśkiewicz, dyrektor Kongsberg Automotive, odpowiedzialny za projekt nowej inwestycji w Brześciu Kujawskim.

Firma chce podzielić procesy i systemy ogrzewania siedzeń przenieść do nowego zakładu, natomiast pozostałe umieścić w Pruszkowie.

W Pruszkowie będzie zwiększana produkcja systemów wsparcie i masażu w siedzeniach. Będziemy inwestowali w nowe linie produkcyjne, częściowo też wspierać się automatyzacją. Chcemy utrzymać poziom zatrudnienia. W Brześciu Kujawskim będą produkowane systemy ogrzewania. Będą tam montowane nowe maszyny, jakich nie jesteśmy w stanie wprowadzić do Pruszkowa ze względu na brak miejsca. Dedykowanie jednaj fabryki jednemu rodzajowi produktów to element naszej strategii, który pozwoli utrzymać zasoby i specjalistów z danej dziedziny w jednym miejscu - zaznacza Jaśkiewicz.

Jak dodaje obydwie gałęzie szybko się rozwijają.

- Liczymy, że opróżnione miejsce i moce zakładu w Pruszkowie zostaną szybko wypełnione. Szacujemy, że nowy zakład zostanie wypełniony w czasie 3-4 lat - wyjaśnia.

Wylicza, że w ciągu najbliższych 3 lat produkcja zostanie zwiększona o 80 proc.

Czyli praktycznie w ciągu kilku lat niemal ją podwoimy. Dlatego potrzebujemy nowego zakładu, który będzie nawet większy niż ten w Pruszkowie - wyjaśnia.

Docelowo w Brześciu ma pracować około 1100 – 1200 osób, zatrudnieni w Pruszkowie jest na podobnym poziomie.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Konsberg stawia nowy zakład w Polsce i nie wyklucza kolejnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA