Kompromis w sprawie dyrektywy tytoniowej. Miejsca pracy bezpieczne

Posłowie odrzucili zakaz sprzedaży papierosów typu slim, a jeśli chodzi o papierosy mentolowe, ich sprzedaż została dopuszczona do 2022 r. Tym samym, 30 tys. zagrożonych przez obostrzenia miejsc pracy w Polsce, jest bezpiecznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompromis w sprawie dyrektywy tytoniowej. Miejsca pracy bezpieczne

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

11 paź 2013 10:25


Od czerwca Związek Przedsiębiorców i Pracodawców koordynował akcję „StopDyrektywie.pl", pozwalającą polskim handlowcom, plantatorom tytoniu i pracownikom zatrudnionym w przetwórstwie tytoniu wyrazić swoje zdanie na temat zmian forsowanych w dyrektywie tytoniowej, takich jak zakaz papierosów mentolowych i zakaz papierosów slim stanowiących razem 38 proc. rynku w Polsce.

- Wszelkie analizy gospodarcze wskazywały, że skutki dyrektywy okażą się najboleśniejsze dla Polski - pierwszego w Unii przetwórcy tytoniu, największego producenta gotowych wyrobów tytoniowych i drugiego kraju pod względem uprawy tytoniu - mówi Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Stawką było więc utrzymanie tysięcy miejsc pracy w Polsce. W ciągu kilku ostatnich miesięcy ponad 7 tys. ludzi zagrożonych utratą miejsca pracy w wyniku wprowadzenia proponowanych w dyrektywie zapisów zwróciło się z bezpośrednim apelem do naszych europosłów o zablokowanie niekorzystnych dla Polski zmian.

- Dziś mogę powiedzieć, że nasi reprezentanci w Parlamencie Europejskim stanęli na wysokości zadania - wskazuje Kazimierczak. - Dzięki zgłoszonym i popieranym przez naszych parlamentarzystów poprawkom do dyrektywy tytoniowej tak dramatyczne skutki dyrektywy tytoniowej dla miejsc pracy w Polsce będą zminimalizowane. Posłowie wykonali też gigantyczną pracę w swoich grupach politycznych, by te poprawki zyskały szersze poparcie - dodaje prezes ZPP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.