Kolejna firma przenosi etaty do Polski. Tym razem z Danii

Danfoss, duński producent systemów grzewczych zwolni 50 osób z zakładu Power Solutions w Nodborg w Danii i przeniesie produkcję do Wrocławia, gdzie zatrudni 40 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejna firma przenosi etaty do Polski. Tym razem z Danii

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

7 lut 2014 11:14


To kolejna taka decyzja firmy. W roku 2013 firma Danfoss zakończyła proces centralizacji produkcji elektrycznych systemów grzejnych w Grodzisku Mazowieckim. W związku z tym produkcja zlokalizowana wcześniej w duńskim Vejle została w całości przeniesiona do Polski.

- W rezultacie wzrostu skali działania spodziewane jest zwiększenie przychodów ze sprzedaży Danfoss Poland o 10 proc. - mówi dla "Pulsu Biznesu" Karolina Barcewicz z Danfossa.

Obecnie w Polsce znajdują się 4 zakłady produkcyjne Danfoss: w Grodzisku Mazowieckim, Tuchomiu, a także we Wrocławiu i Bielanach Wrocławskich (Danfoss Power Solutions). Teraz do zakładów we Wrocałwiu i Bielanach Wrocławskich przeniesiona zostanie część produkcji Power Solutions z Nordborg w Danii. Zakończenie całego procesu planowane jest na koniec 2014 r. Zatrudnienie w Danfoss w Polsce wzrośnie o ok. 40 osób. 

To jendak nie jedyna firma, która decyduje się na przeniesienie swoich procesów do Polski. W ubiegłym roku Indesit poinformował, że zwolni 1400 Włochów i przeniesie produkcję do Polski i Turcji. Takie plany miała też irlandzka firma Arvato, czy Heineken.

Do Polski z produkcją z Chin wracają nawet polskie firmy odzieżowe. Jest niewiele drożej niż w Chinach (o jakieś 10 proc.), a jakość wyrobów o wiele lepsza.

Więcej tutaj: Firmy odzieżowe wracają z produkcją z Chin do Polski

W ubiegłym roku głośno było również o sprawie włoskiego przedsiębiorcy, który pod nieobecność pracowników postanowił przenieść całą fabrykę do naszego kraju.

Czytaj też: Wysłał pracowników na wakacje, by po cichu przenieść fabrykę z Włoch do Polski

Dlaczego to się opłaca? Bo w Polsce pracownicy zarabiają mniej, są więc bardziej konkurencyjni. Na tyle, że Electrolux zaproponował swoim włoskim pracownikom obniżkę pensji, do poziomu wynagrodzeń Polaków i Węgrów.

Więcej: Przez Polaków zatrudnieni w Electrolux Włosi będą zarabiać mniej?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.