KHW: wypłata czternastki w marcu

Zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego wskazuje, że w następstwie porozumienia podpisanego z organizacjami związkowymi, sygnatariuszami Holdingowej Umowy Zbiorowej wypłata czternastej pensji za rok 2014 nastąpi 4 marca br.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KHW: wypłata czternastki w marcu

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

11 lut 2015 11:39


W Katowickim Holdingu Węglowym trwają prace zespołów roboczych dotyczących programu naprawczego dla spółki.

Program ten - jak już informował portal wnp.pl - zakłada między innymi utrzymanie wielkości wydobycia i sprzedaży na poziomie ok. 11 mln ton w 2015 roku oraz powyżej 10 mln ton w kolejnych latach.

Przewiduje się w tym programie zmniejszenie kosztów usług wiertniczo-górniczych i przejmowanie przez pracowników poszczególnych zakładów KHW SA prac dotychczas zlecanych firmom obcym.

Ma następować wzrost jakości produkowanego węgla przez eliminację węgla z pokładów o niskich parametrach jakościowych.

Zakłada się stopniowe zmniejszenie stanu zwałów w latach 2015-2020 oraz utrzymanie corocznych nakładów inwestycyjnych na poziomie zbliżonym do kosztów amortyzacji; mając na uwadze niezbędne inwestycje w zakresie zachowania ciągłości produkcji.

Program naprawczy dla KHW obejmuje też ograniczanie kosztów stałych - likwidację zbędnej infrastruktury dołowej i powierzchniowej oraz maksymalizację przychodów z innych źródeł (sprzedaż nieruchomości, metan, kamień).

Ma mieć miejsce obniżanie wielkości zatrudnienia, począwszy od 2015 roku - planowane obniżenie zatrudnienia na przełomie 2015/2016 roku o około 2 tys. pracowników (łącznie z pracownikami korzystającymi z uprawnień emerytalnych), a łącznie w latach 2015-2020 do ok. 4 tys. pracowników (głównie odejścia naturalne).

Ma nastąpić redukcja zatrudnienia w Biurze Zarządu i Centrum Usług Wspólnych o ok. 20 procent; optymalizacja kosztów pracowniczych i emerytalnych, obejmująca m.in. zawieszenie uprawnień górniczych byłych pracowników spółki do otrzymywania bezpłatnego węgla.

Czytaj więcej na wnp.pl

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.