KHW chce wstrzymać wydobycie w weekendy

- Czeka nas bardzo trudny czas podejmowania niekiedy bolesnych decyzji, bez których jednak nie przetrwamy - podkreśla prezes KHW Tomasz Cudny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KHW chce wstrzymać wydobycie w weekendy

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

1 lip 2016 10:45


Zgodnie z zobowiązaniem zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego w lutym tego roku, drugą ratę czternastki za rok 2015 wypłacono 1 lipca br. W tym dniu wysłano przelewy.

Zapowiedź tego przekazano związkom zawodowym 30 czerwca w trakcie pierwszego spotkania z nowym zarządem .

Trwało ono przeszło dwie godziny. I nie przyniosło jednoznacznych odpowiedzi w kwestiach dotyczących przyszłości firmy. Raczej wskazano na przyszłe kierunki działania.

- Nie należę do ludzi, którzy w dwa dni od wejścia do firmy znają i mają rozwiązania dla wszystkich problemów, jakie tam występują - podkreślił prezes KHW Tomasz Cudny.

Okres przepracowany w Tauronie Wydobyciu, ocenił jako bardzo przydatny dla uzyskania nowej, szerszej perspektywy w spojrzeniu na węgiel i na energetykę, która tego węgla używa.

Mając na względzie pojawiające się czasem komentarze, które do niego docierały, podkreślił, że nie uciekał z KHW, ani nie zostałem przez nikogo zmuszony do powrotu do holdingu.

- Nie wziąłem też żadnej odprawy, ani z KHW, ani z Tauronu - zaznaczył prezes Tomasz Cudny. - Podjąłem wyzwanie, by poprowadzić Katowicki Holding Węglowy w tych trudnych czasach, ponieważ mam dużą wiedzę o firmie i ludziach, z którymi pracowałem kiedyś i teraz pracuję. Dlatego wiem, że jesteśmy w stanie osiągnąć sukces. Choć na pewno nie będzie łatwo.

Pierwsze trzy tygodnie działania zarząd w obecnym składzie poświęcił na zapoznawanie się z sytuacją spółki, materiałami dostarczonymi przez kopalnie i na określanie priorytetów.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.