KE zatwierdziła przejęcie przez Siemensa części Rolls-Royce plc.

Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie przez niemiecki koncern Siemens odpowiedzialnej za produkuję turbin gazowych i sprężarek oraz usługi posprzedażowe części koncernu Rolls-Royce plc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KE zatwierdziła przejęcie przez Siemensa części Rolls-Royce plc.

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

4 sie 2014 20:00


Jak poinformowała Komisja Europejska badania wykazały, że transakcja nie wpłynie na pogorszenie konkurencyjności na rynku, zwłaszcza że produkty obu firm są różne technologicznie.

Przejęcie jest częścią restrukturyzacji niemieckiego konglomeratu. Efektem zmian ma być zmniejszenie liczby działów, ale większa w nich oferta.

Czytaj też: Ponad 11,5 tys. stanowisk pracy do restrukturyzacji w Siemensie

Zmiany, które firma przygotowała, powinny być skuteczne od roku budżetowego 2016.

Sprzedany przez brytyjską spółkę dział zajmował się produkcją głównie na potrzeby elektroenergetyki oraz sektora naftowo-gazowego.

Czytaj też: Exalo Drilling: pracowników operacyjnych nie zwalniamy

Siemens zapłacił 785 mln funtów w gotówce oraz 200 mln funtów w postaci 25-letniego kontraktu na korzystanie z technologii tzw. aeroderivatives (turbin gazowych, w których gaz mieszany jest z powietrzem przed jego spaleniem, stosowanych najczęściej w silnikach lotniczych, ale również w energetyce).

Sprzedany przez Rolls-Royce dział przynosił rocznie 871 mln funtów przychodów przy 72 mln funtów zysku i zatrudniał 2400 pracowników. Dla porównania energetyczny dział Siemensa przyniósł w ostatnim roku prawie 2 mld funtów zysku i zatrudnia ponad 83 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.