KE chce przyspieszyć internet. Inwestycje umożliwią stworzenie 1,3 mln miejsc pracy

• Komisja Europejska chce upowszechnić i podniesieść jakość dostępu do internetu
• Aby sprostać tym wyzwaniom i utworzyć podstawy cyfrowej przyszłości Europy, Komisja przygotowała cele strategiczne.
• Cele te można zrealizować jedynie przy pomocy ogromnych inwestycji.
• Inwestycje mogłyby zwiększyć PKB i umożliwić utworzenie 1,3 mln nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KE chce przyspieszyć internet. Inwestycje umożliwią stworzenie 1,3 mln miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (AW)/AT

www.portalsamorzadowy.pl

15 wrz 2016 11:25


KE kładzie fundamenty pod upowszechnienie i podniesienie jakości dostępu do internetu z myślą o wszystkich osobach prywatnych i firmach. Dlatego propozycje Komisji przewidują m.in. zapewnienie szybkich łączy wszystkim gospodarstwo domowym, firmom i instytucjom o znaczeniu społecznym oraz stopniowe objęcie kontynentu infrastrukturą komórkową piątej generacji.

W pracy, w domu lub podczas podróży Europejczycy potrzebują dostępu do szybkiego i niezawodnego internetu. Pobudzanie inwestycji w sieci o dużej przepustowości ma coraz większe znaczenie w edukacji, opiece zdrowotnej, przemyśle wytwórczym i w transporcie. Aby sprostać tym wyzwaniom i utworzyć podstawy cyfrowej przyszłości Europy, Komisja przedstawiła trzy cele strategiczne, które należy osiągnąć do 2025 r.

1. Wszystkie główne podmioty pobudzające rozwój społeczno-gospodarczy, takie jak szkoły, uniwersytety, ośrodki badawcze, węzły transportowe, wszystkie podmioty świadczące usługi publiczne (takie jak szpitale i organy administracji) oraz przedsiębiorstwa oparte na technologiach cyfrowych powinny mieć dostęp do łączności o szczególnie dużej przepustowości – tzw. łączności gigabitowej – (czyli takiej, która umożliwia użytkownikom pobieranie/wysyłanie 1 gigabitu danych na sekundę).

Czytaj też: Jak zarobić pieniądze bez wychodzenia z domu?

2. Wszystkie gospodarstwa domowe w Europie, na obszarach wiejskich i miejskich, powinny mieć dostęp do połączeń o prędkości pobierania danych wynoszącej co najmniej 100 Mb/s, które można następnie zwiększyć do Gb/s.

3. Wszystkie obszary miejskie, a także główne drogi i koleje powinny mieć niezakłócony zasięg sieci komórkowej piątej generacji (5G). Jako cel pośredni do realizacji w terminie do 2020 r. zasięg 5G powinien być dostępny komercyjnie przynajmniej w jednym z głównych miast europejskich w każdym państwie członkowskim.

Cele te można zrealizować jedynie przy pomocy ogromnych inwestycji. W związku z tym Komisja zaproponowała nowy europejski kodeks łączności elektronicznej, obejmujący wybiegające w przyszłość i uproszczone przepisy zwiększające atrakcyjność inwestycji w nową infrastrukturę najwyższej jakości z punktu widzenia wszystkich przedsiębiorstw z całej UE, zarówno w wymiarze lokalnym jak i międzynarodowym.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.