Katowicki Holding Węglowy, restrukturyzacja: Jak będzie przebiegać w KHW?

• Przed nowym zarządem KHW z prezesem Tomaszem Cudnym na czele niełatwe zadanie zrestrukturyzowania spółki.
• Zatrudniający ok. 14 tys. osób holding potrzebuje dokapitalizowania.
• Potrzebna jest również restrukturyzacja sięgającego 3 mld zł zadłużenia, a także wzrost wydajności, który może się odbyć przy realizacji niezbędnych inwestycji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Katowicki Holding Węglowy, restrukturyzacja: Jak będzie przebiegać w KHW?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

10 cze 2016 11:36


Dziewiątego czerwca wieczorem odbyło się Walne Zgromadzenie Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW). Rozpoczyna pracę nowy zarząd spółki. Holding potrzebuje dokapitalizowania. Potrzebna jest również restrukturyzacja sięgającego 3 mld zł zadłużenia.

Proces restrukturyzacji KHW będzie rozłożony na kilka etapów.

- Jednym z etapów będzie kwestia rozmów z instytucjami finansowymi, aby rozłożyć obciążenia finansowe, szczególnie te z bankami, w perspektywie czasu, tak jak to miało miejsce w Polskiej Grupie Górniczej - mówił Tobiszowski. - Następny etap to rozpoczęcie samego procesu inwestycyjnego i nadanie nowego charakteru poszczególnym kopalniom holdingu.

Czytaj też: KHW dąży do likwidacji kopalni?

W przyszłym roku, po pierwszym okresie restrukturyzacji kopalń KHW, ma dojść do połączenia holdingu w ramach Grupy Węglokoksu ze spółką Węglokoks Kraj, do której należy kopalnia Bobrek-Piekary.

- To jest perspektywa przyszłego roku - zaznaczył wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Katowicki Holding Węglowy miałby stworzyć jeden organizm wraz z kopalnią Bobrek-Piekary należącą obecnie do Węglokoksu Kraj. Robocza nazwa nowego podmiotu to Polski Holding Węglowy.

Holding potrzebuje restrukturyzacji finansowej, kapitałowej oraz techniczno-organizacyjnej (zmierzanie w kierunku kopalń zespolonych). KHW będzie miał około półtora roku na dojście do rentowności. Skumulowana strata spółki - na co zwrócił uwagę minister Tchórzewski - od 2011 roku to ok. 1,5 mld zł.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.