PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Katowice: Rozpoczęły się Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

  • Autor: PAP/AT
  • 29 sie 2017 10:40

Górnictwo węgla kamiennego i brunatnego daje prawie 0,5 mln miejsc pracy, płaci do budżetu państwa i do budżetów lokalnych miliardowe podatki, napędza koniunkturę. Możemy się poszczycić nowoczesnymi rozwiązaniami. Nie ustępujemy w świecie, jeżeli chodzi o know-how w dziedzinie górnictwa - powiedział prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej Janusz Olszowski podczas otwarcia Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „Katowice 2017”.

Katowice: Rozpoczęły się Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego
Adobe Stock
REKLAMA

• Górnicze kombajny, systemy podziemnego transportu, obudowy wyrobisk, przenośniki i wiertnice, systemy automatyki i sterowania składają się na ekspozycję w ramach Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „Katowice 2017”.

• Ta największa tego typu impreza w Polsce i jedna z największych na świecie

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• W oficjalnym otwarciu targów uczestniczyła premier Beata Szydło.

Ta największa tego typu impreza w Polsce i jedna z największych na świecie rozpoczyna się we wtorek w stolicy Górnego Śląska. Przyjechało na nią ponad 300 wystawców z kilkunastu krajów. Ich oferta prezentowana jest na ponad 20 tys. m kw. powierzchni wokół hali katowickiego "Spodka" oraz w przylegającym Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Organizowane co dwa lata targi oraz towarzyszące im seminaria potrwają do piątku.

W oficjalnym otwarciu targów we wtorek (29 sierpnia) przed południem uczestniczyła premier Beata Szydło.

Podczas poprzedzającej otwarcie targów konferencji prasowej prezes patronującej targom Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej Janusz Olszowski akcentował, że sektor górniczy to nie tylko wydobywanie węgla, ale też ogromny przemysł firm okołogórniczych, jednostek badawczych, wyższych uczelni.

"Górnictwo węgla kamiennego i brunatnego daje prawie 0,5 mln miejsc pracy, płaci do budżetu państwa i do budżetów lokalnych miliardowe podatki, napędza koniunkturę. Możemy się poszczycić nowoczesnymi rozwiązaniami. Nie ustępujemy w świecie, jeżeli chodzi o know-how w dziedzinie górnictwa" - mówił Olszowski.

"Zachęcam do zapoznania się z tym rozwiązaniami - z automatyzacją, z robotyzacją. Jeżeli ktoś powie państwu, że tak szeroko rozumiany przemysł górniczy to jest przemysł schyłkowy, zmierzchły, to powiedzcie mu, że mu nie wierzycie i że to jest nieprawda" - zaznaczył szef branżowej izby.

Prezes GIPH przekonywał też, że w chwili, w której udało się uratować górnictwo od upadłości - dzięki ogromnym działaniom restrukturyzacyjnym w branży, ale też korzystnej koniunkturze cenowej - sytuacja sektora w najbliższym czasie powinna nadal poprawiać się.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Katowice: Rozpoczęły się Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA