Kadrowe trzęsienie ziemi nie zaszkodzi PGE

Kadrowe trzęsienie ziemi nie zaszkodzi PGE - twierdzi Andrzej Czerwiński, poseł PO, wiceprzewodniczący sejmowej komisji gospodarki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kadrowe trzęsienie ziemi nie zaszkodzi PGE

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Adam Sofuł)

wnp.pl

19 lis 2013 12:29


Krzysztof Kilian, prezes zarządu PGE, 18 listopada br., złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki.

Czytaj więcej: Krzysztof Kilian zrezygnował z funkcji prezesa PGE

- To osobista decyzja Krzysztofa Kiliana i nie chcę tego rozpatrywać w innych kategoriach – mówi o dymisji prezesa PGE wiceszef sejmowej komisji gospodarki. Zasugerował jednak, że dymissja może mieć związek np. ze sporami o inwestycje w elektrownię Opole.

– Obserwowaliśmy różne rozterki prezesa Kiliana, być może nie udało mu się przekonać do swoich koncepcji wystarczającej ilości ludzi i w tej sytuacji uznał, że powinien zrezygnować – stwierdził Czerwiński.

Jego zdaniem kadrowe trzęsienie ziemi w PGE (przypomnijmy, że pod koniec października doszło do dymisji dwóch innych członków zarządu) nie zaszkodzi funkcjonowaniu spółki.

– To zbyt duża firma by nie miała sobie z tym dać rady – stwierdził poseł PO dodając: Każda zmiana ma na celu poprawę sytuacji spółki, stworzenie możliwości szybszej realizacji strategicznych planów. Mam nadzieję, że tak będzie i w tym przypadku – stwierdził Andrzej Czerwiński.

Poseł PO zwrócił uwagę, że już ogłoszono konkurs na nowego prezesa i członków zarządu. – Rozstrzygnięcie tego konkursu szybko wypełni luki w zarządzie i PGE na pewno nie jest skazana na dryfowanie. Tu decyzja muszą zapaść szybko – podkreśla Andrzej Czerwiński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.