PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

JSW, SRK, KWK Krupiński: Trwa proces przenoszenia pracowników

  • Justyna Koc
    jk
  • 7 mar 2017 9:56

• 316 osób z kopalni Krupiński pracuje już w innych zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
• Do końca marca wszyscy pracownicy KWK Krupiński zostaną przeniesieni do innych jednostek spółki.

JSW, SRK, KWK Krupiński: Trwa proces przenoszenia pracowników
Jak informuje Katarzyna Jabłońska-Bajer z JSW, proces przekazania kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń wkroczył w decydujący etap i przebiega bez większych problemów. (Fot. Agnieszka Materna, mat. pras.)
REKLAMA

235 osób trafi do Ruchu Borynia, 339 do Ruchu Zofiówka, 504 pracowników do kopalnię Pniówek, 366 do Budryka i dwie osoby do biura zarządu. 360 osób zadeklarowało chęć skorzystania z urlopu górniczego oraz z jednorazowej odprawy pieniężnej.

Jak informuje Katarzyna Jabłońska-Bajer z JSW, proces przekazania kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń wkroczył w decydujący etap i przebiega bez większych problemów. Zgodnie z harmonogramem, przekazanie majątku KWK Krupiński do SRK ma się zakończyć 31 marca 2017 roku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Praca na tych samych zasadach

- Alokacja pracowników odbywa się na zasadzie porozumienia stron. Przejście pracownika pomiędzy kopalniami Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie oznacza, że zostaje on zwolniony z jednej, a zatrudniony w drugiej kopalni. Żaden pracownik nie otrzymuje nowej umowy o pracę, a jedynie aneks do aktualnej umowy. Pracownika dalej obowiązuje ta sama umowa o pracę - czytamy w komunikacie przesłanym do PulsHR.pl.

Wszystkich pracowników kopalni Krupiński, którzy zostali i zostaną przeniesieni do innych kopalń spółki, niezmiennie obowiązują gwarancje zatrudnienia wynikające z porozumienia zawartego 5 maja 2011 roku.

Krupiński do SRK

Przeniesienie kopalni Krupiński do SRK było jednym z warunków podpisanego 29 sierpnia 2016 r. porozumienia pomiędzy zarządem JSW a obligatariuszami w sprawie spłaty obligacji na kwotę ok. 1,3 mld zł. Uzgodniono obniżenie pierwotnej kwoty spłaty obligacji w początkowym okresie i wydłużenie okresu spłaty o pięć lat, czyli do 2025 r.

- Przez ostatnie 10 lat kopalnia Krupiński przyniosła ponad miliard złotych straty. Analizowano wiele scenariuszy dla tej kopalni. Żadna z ośmiu niezależnych analiz przeprowadzonych przez spółkę, nie daje szans KWK Krupiński na stabilne rentowne wydobycie nawet przy bardzo wysokich cenach węgla. Utrzymanie Krupińskiego w strukturach spółki do 2021 roku kosztowałoby JSW - według różnych wariantów od 300 milionów do ponad 520 milionów złotych – czytamy w komunikacie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: JSW, SRK, KWK Krupiński: Trwa proces przenoszenia pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Tiger 2017-03-12 23:18:51

    Przynosiła straty bo kazano specjalnie fedrowac tam gdzie nie było węgla a pociągi z krupka wyjezdzaly z naklejkami kwk pniowek

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA