JSW SiG chce zatrudnić 200 osób. Chętnych nie brakuje

Spółka JSW Szkolenie i Górnictwo do końca 2014 r. chce zatrudnić 200 osób. Zasady zatrudniania i wynagradzania w nowej spółce są niemal identyczne jak w JSW. Kandydatów nie brakuje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

JSW SiG chce zatrudnić 200 osób. Chętnych nie brakuje

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 paź 2014 19:39


Dotychczas w spółce JSW Szkolenie i Górnictwo pracę podjęło 536 osób, jednak do końca roku SiG planuje zatrudnić kolejnych 200 pracowników. Już 6322 osoby złożyły podania o pracę, z czego 65 osób to byli pracownicy Jastrzębskich Zakładów Remontowych (Grupa JSW).

Czytaj też: W JSW ubywa pracowników, a przybywa związkowców

Założeniem powstania spółki JSW Szkolenie i Górnictwo było skonsolidowanie działalności związanej z dostarczaniem usług okołogórniczych w jednym podmiocie. Z kolei zarząd Jastrzębskich Zakładów Remontowych rozważa możliwość uporządkowania profilu działalności zakładu poprzez skoncentrowanie go wyłącznie na działalności remontowej, która, w przeciwieństwie do działalności górniczej, przynosi firmie zyski.

Zasady zatrudniania i wynagradzania w nowej spółce są niemal identyczne jak w JSW z tą różnicą, że faktycznie, nowo zatrudnieni nie otrzymają przywilejów w postaci 14-tki, jubileuszu i deputatu węglowego. Po dwóch latach pracownik nabywa prawo do Barbórki, natomiast od początku otrzymuje posiłek regeneracyjny.

Czytaj też: JSW chce obciąć kolejne przywileje górnicze

Co ważne, z nowymi pracownikami zawierana jest umowa o pracę, a stawka dzienna jest taka sama jak w JSW. Z wyliczeń wynika, że po roku górnik zatrudniony w SiG pracujący w przodku lub w ścianie zarobi ok 6300 zł brutto.

W JSW zatrudnionych jest 26 795 pracowników, natomiast łącznie w całej Grupie Kapitałowej pracuje ponad 34 tysiące osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.