PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jest poparcie dla budowy kopalni Jan Karski

Podczas konferencji Kopalnia Jan Karski - przygotowania do budowy regionalne władze oraz społeczności lokalne wyraziły poparcie dla inwestycji.

Jest poparcie dla budowy kopalni Jan Karski
Kopalnia ma produkować rocznie 6,3 mln ton węgla, zatrudniać 2 tys. pracowników (fot.PTWP)
REKLAMA

Kolejnym ważnym krokiem przybliżającym spółkę do złożenia wniosku o koncesję wydobywczą jest pozytywne zaopiniowanie przez Okręgowy Urząd Górniczy w Lublinie projektu zagospodarowania złoża Lublin.

Prairie Mining podsumowała aktualny stan przygotowań do budowy kopalni Jan Karski na zorganizowanej w Lublinie konferencji. Gościem specjalnym wydarzenia był Paul Wojciechowski, ambasador Australii. Po raz kolejny potwierdził on silne poparcie dla projektu budowy kopalni Jan Karski oraz planów inwestycyjnych Prairie Mining w Polsce.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Jestem niezmiernie zadowolony ze wsparcia, jakie Prairie Mining oraz kopalnia Jan Karski otrzymuje ze strony lokalnych władz i społeczności. Jak słyszałem, spółka będzie gotowa do rozpoczęcia budowy zaraz po otrzymaniu koncesji wydobywczej. Sukces tego projektu będzie sygnałem dla innych zagranicznych inwestorów, że tego typu inwestycje można realizować w Polsce. Będzie to też doskonały przykład wysokiej jakości inwestycji zagranicznych, o których w swoim planie gospodarczym mówił wicepremier Mateusz Morawiecki. Czekam na rozpoczęcie budowy kopalni Jan Karski, która przyczyni się do powstania tysiąca nowych miejsc pracy i do społeczno-gospodarczego rozwoju całego regionu. Australijski rząd deklaruje dalsze wsparcie dla tego projektu, który jest jedną z naszych najważniejszych inwestycji w Polsce - powiedział Paul Wojciechowski, ambasador Australii w Polsce.

Rozpoczęcie budowy kopalni planowane jest w 2018 r., a wydobycia - w 2023 r. Kopalnia ma produkować rocznie 6,3 mln ton węgla, zatrudniać 2 tys. pracowników, a łącznie z towarzyszącymi przedsiębiorstwami - do 10 tys. osób.

Więcej czytaj na wnp.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jest poparcie dla budowy kopalni Jan Karski

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA