Jawor: Daimler zainwestuje 500 mln euro i stworzy kilkaset nowych miejsc pracy

• 13 października o godz. 9 w KPRM odbędzie się uroczystość związana z podpisaniem umowy z koncernem Daimler AG na budowę zakładu w Jaworze pod Wrocławiem.
• Jak poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek, w uroczystości weźmie udział premier Beata Szydło oraz wicepremier Mateusz Morawiecki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jawor: Daimler zainwestuje 500 mln euro i stworzy kilkaset nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

12 paź 2016 20:00


Na początku maja niemiecki koncern Daimler AG ogłosił, że zamierza zainwestować ok. 500 mln euro w budowę nowej fabryki silników w Jaworze pod Wrocławiem i stworzyć tam kilkaset nowych miejsc pracy.

Czytaj też: Fabryka Daimler w Jaworze: umowa podpisana?

Zgodnie z planami, budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok. W fabryce w Jaworze mają być produkowane zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne z przeznaczeniem dla całej gamy modelowej, od najmniejszej klasy A po limuzyny klasy S. Będą to motory nowej generacji, spełniające europejskie normy emisji spalin badane w rzeczywistych warunkach drogowych, a nie jak do tej pory - w warunkach laboratoryjnych.

13 października o godz. 9 w KPRM umowę z koncernem Daimler AG na budowę zakładu w Jaworze pod Wrocławiem podpiszą premier Beata Szydło oraz wicepremier Mateusz Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaworzanin 2016-10-12 22:05:16

miasto nazywa sie JAWOR !!!! nie JAWORZE