Jarosław Zagórowski: JSW poniosła duże straty produkcyjne i sprzedażowe przez strajk

- Przez strajk Jastrzębska Spółka Węglowa poniosła duże straty produkcyjne i sprzedażowe, a także bardzo duże straty prestiżowe; wstrzymanie wydobycia na czas strajku spowodowało zawieszenie sprzedaży ok. 445 tys. ton węgla - ocenił szef JSW Jarosław Zagórowski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jarosław Zagórowski: JSW poniosła duże straty produkcyjne i sprzedażowe przez strajk

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

9 lut 2015 11:19


"To jest duży problem dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej" - powiedział Zagórowski podczas konferencji prasowej. Strajk górników trwa trzynastą dobę.

Prezes przedstawił dotychczasowy bilans protestu. Wyliczał, że spółka zatrudnia 26 tys. 296 osób, w proteście wzięło udział 9 tys. 420. Wskazał też, że absencja związana z chorobami, urlopami wynosi około 38 proc., podczas gdy zazwyczaj sięga około 20 proc. "Duża część załogi, nie chcąc brać udziału w strajku, znalazła rozwiązanie w postaci różnego rodzaju zwolnień lekarskich, czy wzięcia urlopu" - tłumaczył prezes JSW.

Bezterminowy strajk w kopalniach JSW trwa od środy 28 stycznia. Wcześniej zarząd tej spółki ogłosił plan oszczędnościowy przekonując, że jest on konieczny, aby trwale poprawić kondycję firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

gosciu gwarek 2015-02-09 14:13:38

Jarek tak trzymaj najpierw zwolnij związkowców ,wyprowadz ich z zakładu jak będą sie sami finansowac to zamiast 12 starczą 2 związki jestem za.....dlaczego siedzą do starosci w tych związkach bo im kasa leci za nic niczego nie ryzykują..

obserwator 2015-02-09 12:25:41

A to wszystko dzieje się przez jednego człowieka który nie może pogodzić się ze stratą ciepłej posadki i dobrego wynagrodzenia !!!!