Janusz Steinhoff: To nie związki mają podejmować kadrowe decyzje

Jestem przeciwnikiem decyzji kadrowych, które podejmowaliby związkowcy. Kompetencje ma tu Rada Nadzorcza, ma Walne Zgromadzenie - mówi Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki o sytuacji w JSW.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Janusz Steinhoff: To nie związki mają podejmować kadrowe decyzje

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

4 lut 2015 10:34


Jak ocenia Pan to, co dzieje się w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

- Mogę tylko ubolewać nad faktem, że akcja strajkowa trwa i się przedłuża. Upatruję nadziei w mediacji byłego wicepremiera i ministra pracy Longina Komołowskiego.

Ten spór w Jastrzębskiej Spółce Węglowej przerodził się właściwie w spór natury personalnej. Spółka traci każdego dnia i jej sytuacja finansowa się pogarsza. Mam nadzieję, że prowadzone negocjacje doprowadzą do porozumienia.

Przewodniczący Rady Nadzorczej JSW uczestniczy w tych negocjacjach i jego opinia przekazana większościowemu udziałowcowi powinna być istotna.

Już płyną z różnych stron pytania, czy niebawem na Śląsk uda się premier Ewa Kopacz.

- Jestem przeciwny temu, by pani premier Ewa Kopacz jeździła na różne spotkania, do różnych przedsiębiorstw. Od tego są rady nadzorcze, są wiceministrowie. Trudno, by w każdej jednej sprawie to premier rządu podejmował decyzje.

Tutaj szczególnie istotne będzie podejście do problemu Rady Nadzorczej JSW.

Strona związkowa zgłasza jeden - jej zdaniem główny postulat - że prezes JSW Jarosław Zagórowski musi odejść.

- Jestem przeciwnikiem decyzji kadrowych, które podejmowaliby związkowcy. Kompetencje ma tu Rada Nadzorcza, ma Walne Zgromadzenie.

Nie możemy tolerować łamania prawa. Jeżeli Rada Nadzorcza JSW uzna, że spółka była źle zarządzana, to podejmie odpowiednie decyzje. Natomiast zarząd JSW trzeba precyzyjnie ocenić. Ale przecież nie tylko na podstawie tego, co mówią adwersarze tego zarządu.

Cały wywiad czytaj na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.