Jak radzi sobie prezes KGHM? Los uśmiechnął się do nowego szefa

W środę (1 marca) mija dokładnie miesiąc od zmian w zarządzie KGHM. Nowym szefem spółki został Krzysztof Skóra. Od tego czasu kurs akcji miedziowego potentata wzrósł aż o 18 proc. Co takiego stało się, że papiery koncernu zyskały tyle na wartości?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak radzi sobie prezes KGHM? Los uśmiechnął się do nowego szefa

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

1 mar 2016 18:10


Prezes każdej firmy musi mieć szczęście. W ostatnich miesiącach zarządzania KGHM, koło fortuny z pewnością nie sprzyjało byłemu prezesowi Herbertowi Wirthowi, los natomiast uśmiechnął się do nowego szefa spółki.

Efekt stabilizacji

Czynnikiem, który sprzyjał stabilizacji kursu akcji była paradoksalnie zmiana na stanowisku prezesa firmy. Nie chodzi bynajmniej o brak zaufania akcjonariuszy do prezesa Wirtha. Ważniejszym było to, że spółka znalazła się na zakręcie personalnym. A jak uczy historia firmy, w których oczekiwane są zmiany w kierownictwie, tracą choćby przejściowo na wartości. Nie jest także tajemnicą, że były szef firmy nie cieszył się zaufaniem obecnego rządu. To zaś mogło sugerować możliwe konflikty. Co innego prezes Skóra. W branży uważa się, że jego współpraca z największym akcjonariuszem KGHM, którym jest Skarb Państwa, będzie bardzo dobra.

Nie trzeba także dodawać, że w oczekiwaniu na zmiany personalne inwestorzy grali pod nie. To także co oczywiste nie sprzyjało stabilizacji kursu akcji KGHM. Zmiana ukróciła więc wszystkie spekulacje i uspokoiła nastroje.

Co ważne nowy prezes nie jest osoba nieznaną. Biorąc dodatkowo pod uwagę obecność w zarządzie znanego w koncernie Mirosława Bilińskiego nastroje niepewności zniknęły. Zwłaszcza że nowy zarząd nie obiecywał przysłowiowych „gruszek na wierzbie”, np. w sferze płac.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.