Irackie firmy zainteresowane współpracą z Dolnym Śląskiem

Przedstawiciele 17 kurdyjskich firm z Iraku spotkają się w środę z dolnośląskimi przedsiębiorcami na pierwszych rozmowach handlowych. Kurdowie zamierzają pozyskać w tym regionie firmy, z którymi będą kooperować.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Irackie firmy zainteresowane współpracą z Dolnym Śląskiem

PODZIEL SIĘ


Autor: AW

18 cze 2014 8:34


Zainteresowani są przede wszystkim sprowadzaniem do Iraku odzieży i obuwia. Kurdyjscy przedsiębiorcy przyjechali do Wrocławia na zaproszenie władz województwa dolnośląskiego, którym w nawiązaniu kontaktów handlowych z Irakiem pomogła firma Silver Gold.

Iracki rynek uznawany jest za bardzo rozwojowy, o znaczącym kapitale. Zdaniem ekspertów, większości dziedzin gospodarki Iraku brakuje dostępu do nowoczesnych technologii.

- Kurdowie szukają kooperantów do różnego rodzaju przedsięwzięć i form współpracy. To chłonny rynek, na którym dolnośląskie firmy mogą zapełnić istniejące nisze, począwszy od tak podstawowych produktów jak odzież i obuwie, do artykułów wyższej potrzeby. Irak dostrzegł jakość polskich produktów- materiałów i wykonania- choćby w przemyśle odzieżowym. Naszym zadaniem jest teraz znalezienie partnerów po stronie polskiej i doprowadzenie do podpisania korzystnych dla obu stron kontraktów - mówi Małgorzata Chalabala z DAWG, kierownik Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.