PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Inżynierów czeka rewolucja. Kto nie otworzy się na zmiany, wypadnie z rynku pracy

  • jk
  • 23 lip 2022 12:23

Inżynierowie na brak ofert narzekać nie mogą, zwłaszcza w przemyśle. Jednak za mniej niż dekadę umiejętności z zakresu automatyki, robotyki i mechatroniki na rynku pracy już nie wystarczą.

Inżynierów czeka rewolucja. Kto nie otworzy się na zmiany, wypadnie z rynku pracy
To, że rola i funkcja pracowników zakładów przemysłowych zmieni się, jest pewne. Za wszystkim stoi cyfrowa transformacja (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Inżynierów czeka rewolucja. Zarówno tych pracujących, jak i tych, którzy są na etapie studiów. Dynamicznie zmieniające się otoczenie wymusza na nich ciągłe zdobywanie nowych kompetencji.
  • Za mniej niż dekadę, pracujący w przemyśle inżynierowie będą musieli posiadać przede wszystkim umiejętności w zakresie automatyki, robotyki i mechatroniki.
  • Rosnące znaczenie automatyzacji może budzić obawy, że część inżynierów straci swoje posady. Zdaniem ekspertów to błędne myślenie.

Gdzie widzisz siebie za dziesięć lat? To popularne pytanie rekrutacyjne było punktem wyjścia badań zleconych przez IMechE oraz Institution of Engineering and Technology. Organizacje zrzeszające inżynierów zapytały głównych zainteresowanych o to, jak w ciągu najbliższej dekady zmienią się oczekiwania związane z piastowanymi przez nich stanowiskami.

Czytaj też: Tak skusisz inżyniera, by pracował dla ciebie. Prawie każdy się zgodzi

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

To, że rola i funkcja pracowników zakładów przemysłowych zmieni się, jest pewne. Za wszystkim stoi cyfrowa transformacja.

– Tempo, w jakim technologie są rozwijane oraz szeroki zakres narzędzi cyfrowych, które będą wykorzystywane do tworzenia produktów i usług przyszłości, sprawią, że nasze stanowiska będą ewoluować. A my musimy zrobić co w naszej mocy, aby sprostać tym potrzebom – mówi Dorota Gardoń, HR Business Partner z BPSC. – Kto się nie rozwija, ten się cofa, dlatego tradycyjna wiedza inżynierska może okazać się niewystarczająca. Musimy rozwijać kompetencje cyfrowe, jednocześnie nie zapominając o umiejętnościach miękkich, bo i one będą zyskiwać na znaczeniu. – dodaje.

Inżynierów czeka rewolucja. Zarówno tych pracujących, jak i tych, którzy są na etapie studiów. Dynamicznie zmieniające się otoczenie wymusza na nich ciągłe zdobywanie nowych kompetencji. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Inżynierów czeka rewolucja. Kto nie otworzy się na zmiany, wypadnie z rynku pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA