Ile kosztują szkody górnicze? JSW wyda ponad 92 mln zł na naprawę

We wszystkich kopalniach nastąpił wzrost w planowanych wydatkach na naprawę szkód górniczych niemal o 40 procent - poinformowała Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzeczniczka Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ile kosztują szkody górnicze? JSW wyda ponad 92 mln zł na naprawę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 sty 2018 10:13


  • Jastrzębska Spółka Węglowa przeznaczy w tym roku ponad 92 mln zł na naprawę szkód, spowodowanych działalnością kopalń spółki.
  • Zaplanowano ponad tysiąc działań naprawczych zarówno w budynkach, jak i np. infrastrukturze drogowej - wynika z informacji JSW.
  • Szkody górnicze niestety będą, ale trzeba współpracować, dogadywać się i je likwidować - podsumował wiceprezes JSW ds. technicznych Tomasz Śledź.

"W stosunku do ubiegłego roku we wszystkich kopalniach nastąpił wzrost w planowanych wydatkach na naprawę szkód górniczych niemal o 40 procent" - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

W poniedziałek (8 stycznia) w jastrzębskiej siedzibie spółki podpisano list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie naprawy szkód górniczych w gminie Pawłowice, gdzie działa, należąca do JSW, kopalnia Pniówek. W wyniku trudnej sytuacji finansowej, w jakiej kilka lat temu znalazła się JSW, w gminie narosły opóźnienia w zakresie terminowej naprawy szkód, spowodowanych eksploatacją górniczą.

Obecnie, w związku z poprawą sytuacji w górnictwie, zarząd JSW zadeklarował, że w latach 2018-2021 przeznaczy dodatkowe pieniądze na naprawę szkód górniczych na terenie gminy Pawłowice.

Czytaj też: Praca w górnictwie: Najlepsi fachowcy odchodzą z kopalń

Wójt gminy Franciszek Dziendziel ocenił, że podpisany z zarządem JSW list intencyjny jest wyrazem chęci współpracy w najtrudniejszym obszarze, jakim są szkody górnicze - nieuniknione na terenie działania tak dużej kopalni.

"Cieszę się, że wszystkie związane z tym problemy rozwiązujemy między sobą, bez udziału sądów i instytucji zewnętrznych" - podkreślił wójt Pawłowic.

Wśród obiektów przewidzianych do naprawy na terenie tej gminy znajdują się m.in. ulica Orla w Krzyżowicach i Pniówku, skrzyżowanie ul. Zwycięstwa z ul. Śląską w Krzyżowicach, ul. Wyzwolenia i ul. Zapłocie w Pawłowicach, a także budowa sali gimnastycznej przy szkole w Krzyżowicach oraz budowa strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżowicach. Uzgodniono, że kopalnia będzie partycypowała w kosztach tych ostatnich przedsięwzięć. Wszystkie prace będą realizowane w ramach funduszu szkód górniczych kopalni Pniówek.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.