Huta w Chorzowie upada. Pracownicy od dwóch miesięcy bez wynagrodzeń

• Ponad 300 hutników w Chorzowie od ponad dwóch miesięcy nie dostaje wynagrodzeń.
• Zakład jest w rozsypce. Nie ma prądu, gazu ani wody. Z obiektu wyprowadzili się ochroniarze.
• Prezydent Chorzowa zadeklarował hutnikom, że udzieli im pomocy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Huta w Chorzowie upada. Pracownicy od dwóch miesięcy bez wynagrodzeń

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

26 kwi 2016 17:00


Hutnicy Walcowni Blach Grubych Batory w Chorzowie od ponad dwóch miesięcy nie dostali wypłaty. Jak twierdzą, w zakładzie pozbawionym mediów i ochrony, pozostają tylko po to, aby pilnować maszyn. We wtorek (26 kwietnia), po wcześniejszym apelu do władz samorządowych, hutnicy spotkali się z prezydentem Chorzowa Andrzejem Kotalą.

Spółka jest w upadłości

Zakład należy do spółki HW Pietrzak Holding. Sąd rozpatruje właśnie wniosek o upadłość spółki - dokumenty w tej sprawie właściciel walcowni złożył już w listopadzie. Prezydent Chorzowa jeszcze przed spotkaniem z hutnikami skierował pismo do sądu z prośbą o przyspieszenie decyzji. Zwrócił się jednocześnie do wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego o przyspieszenie działań związanych z utworzeniem koncernu Śląskie Huty Stali, co mogłoby zagwarantować dalsze działanie chorzowskiej walcowni.

- W obliczu zagrożenia utraty miejsc pracy dla 300 hutników, proszę Pana Ministra o wsparcie tej branży poprzez zintensyfikowanie działań zmierzających do utworzenia Śląskich Hut Stali. Hutnicy nie mają szans na wyciąganie ręki po pomoc państwa, tak jak czynią to górnicy z państwowych kopalni. To grupa o wiele mniejsza, której głos nie brzmi tak donośnie jak głos liderów górniczych związków zawodowych – czytamy w piśmie do wiceministra Tobiszowskiego.

Więcej czytaj w serwisie portalsamorzadowy.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.