Hankook stworzy 950 nowych miejsc pracy

W ciągu trzech lat koreański koncern Hankook zainwestuje 313 mln euro w rozbudowę swojej fabryki opon na Węgrzech. W zakładzie pracuje obecnie 2350 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Hankook stworzy 950 nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

31 maj 2013 0:03


Po rozbudowie węgierska fabryka koncernu Hankook zwiększy produkcję opon z 12 mln do ponad 17 mln sztuk rocznie.Licząca obecnie 2350 osób załoga powiększy się o 950 nowych pracowników.

W środę premier Węgier Victor Orban i dyrektor generalny koncernu Hankook Seung Hwa Suh podpisali porozumienie w sprawie tych nowych inwestycji.

W ostatnich latach w produkcję aut na Węgrzech zainwestowały koncerny Audi i Daimler, a w produkcję silników - Audi i Opel. W ślad za tymi firmami także ich kooperanci zaczęli budować lub rozbudowywać swoje fabryki na Węgrzech.

Hankook jest ósmym co do wielkości producentem opon na świecie, a fabryka na Węgrzech jest jedynym zakładem koncernu poza Azją.

Na Węgrzech w mieście Tatabanya fabrykę opon do samochodów osobowych ma również japoński koncern Bridgestone. W 2005 r. za rządów premiera Marka Belki o tę inwestycję japońskiego koncernu zabiegała także Polska. Jednak Bridgestone ocenił, że najlepszą ofertę dostał od Węgrów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.