Grupa Azoty: Police zapowiadają inwestycje i nowe miejsca pracy

Wielomilionowe inwestycje, które spowodują znaczący wzrost miejsc pracy zapowiada kierownictwo grupy Azoty Police. Police pochwaliły się też dobrymi wynikami finansowymi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa Azoty: Police zapowiadają inwestycje i nowe miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 lis 2014 15:34


Jak mówił dziennikarzom w czwartek (13 litopada) prezes Polic Krzysztof Jałosiński, wyniki spółki po trzecim kwartale tego roku są bardzo dobre w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, a także wynikami z poprzednich lat.

"Myślę, że cały rok będzie równie dobry, nawet zdecydowanie lepszy niż rok ubiegły" - powiedział prezes.

Czytaj też: Ile spółki z Grupy Azoty przeznaczają na CSR?

Po trzech kwartałach br. Police wypracowały 64 mln zł zysku. Przychody w tym okresie kształtowały się na podobnym poziomie co w tym samym okresie rok temu i wyniosły 500 mln zł. Dobre wyniki to efekt m.in. uzyskania niższych kosztów podstawowych surowców oraz wyższej sprzedaży nawozów.

Jałosiński przypomniał, że w trzecim kwartale br. Grupa Azoty, do której należą Police, ogłosiła nową strategię na lata 2014-2020. W ramach tej strategii w podszczecińskiej firmie rusza "poważny program inwestycyjny" - dodał.

Na tzw. rozwój organiczny Polic będzie przeznaczonych 2-2,5 mld zł, a wielomilionowe inwestycje spowodują znaczący wzrost miejsc pracy - zaznaczył.

Czytaj też: Grupa Azoty: 110 nowych miejsc pracy w Tarnowie

Firma zamierza wypuścić na rynek nowy produkt, niezwiązany z rolnictwem czy produkcją nawozów fosforowych - poinformował prezes, nie zdradzając jednak szczegółów. "Chcemy zdywersyfikować naszą produkcję, by nie być uzależnionym od koniunktury czy działalności na rynku nawozowym" - wyjaśnił. Potwierdził jedynie, że program dywersyfikacji związany jest z wykorzystaniem polickiego portu.

Drugą inwestycją Polic ma być rozbudowa firmy w Senegalu. Police mają własne źródła fosforytów w tym afrykańskim kraju.

- Police zamierzają wybudować kolejną kopalnię tego surowca - poinformowała Anna Podolak z zarządu firmy.

Spółka chce też produkować nawozy na rynek senegalski - zamierza zainwestować w linię produkującą nawozy na tamtejszy rynek.

- Zamierzamy zwiększyć nasze moce produkcyjne w Senegalu do około jednego miliona ton fosforytów i sprowadzać go do Polski - dodała Podolak. - Już pracujemy nad budową rynku w Senegalu i w krajach sąsiadujących - zaznaczyła.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.