Górnikom w Barbórkę: należytego traktowania!

Drodzy górnicy, w Barbórkę życzymy Wam należytego traktowania Was, jak i całej branży oraz wskrzeszenia etosu górniczej pracy - pisze w wnp.pl Jerzy Dudała.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Górnikom w Barbórkę: należytego traktowania!

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

4 gru 2015 9:50


Życzymy Wam, by w drodze dialogu - bez pomijania którejkolwiek ze stron - wykuwano rozwiązania dla sektora węglowego, uwzględniające kwestie ekonomiczne, ale również społeczne. 

Trzeba w górnictwie podjąć doraźne działania w zakresie utrzymania płynności, a następnie zabrać się za realizację przedsięwzięć o charakterze długofalowym. 

Trzeba to robić z rozmysłem i wszystko precyzyjnie zaplanować, bowiem rację ma socjolog, prof. Marek Szczepański, kiedy podkreśla, że spółki węglowe to nasze wspólne dobro.

Życzymy Wam drodzy górnicy, żeby na nowo wskrzeszony został etos pracy górnika. A jeśli się nie uda, to żeby chociaż na nowo zawód górnika - przez lata zohydzany - przywrócić na należne mu miejsce.

Podejście do tego zawodu powinno bowiem być nacechowane szacunkiem. Traktowanie branży górniczej jedynie w kategoriach obszaru, który generuje same problemy - cechowało tych, którzy nie potrafili, bądź nie chcieli wziąć się za rozwiązywanie problemów tego sektora.

Życzymy Wam zatem, drodzy górnicy, byście mogli wykonywać swą, jakże ciężką pracę, z głową wysoko podniesioną. Życzę Wam jak najwięcej satysfakcji z Waszej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Oraz tego, by Święta Barbara zawsze miała Was w swojej opiece. Szczęść Boże.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.