Górnicze związki zawodowe coraz bardziej poirytowane

W rodzimym górnictwie sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Słychać głosy, że rząd jedynie gra na czas i że fatalnym jest brak rozporządzeń do ustawy górniczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Górnicze związki zawodowe coraz bardziej poirytowane

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

12 kwi 2015 10:50


W poniedziałek 13 kwietnia odbędzie się spotkanie dotyczące górnictwa. Przedstawiciele górniczych związków chcą odpytać pełnomocnika rządu do spraw restrukturyzacji górnictwa Wojciecha Kowalczyka.

Związkowcy będą chcieli się dowiedzieć, co dzieje się w kwestii rozporządzeń do ustawy górniczej oraz tego, jak będzie realizowane porozumienie z 17 stycznia tego roku w odniesieniu do Kompanii Węglowej.

Czytaj też: Do pracy górnicy w KWK Mysłowice-Wesoła docierają na... leżąco

Związkowcy wskazują, że wszystko przebiega zbyt ślamazarnie, a załogi kopalń są tym coraz to bardziej poirytowane.

- Górnicy chcą znać odpowiedzi na konkretne pytania, a głównie dotyczące tego gdzie, kiedy i które kopalnie zostaną przekazane, a także, kto będzie mógł skorzystać z urlopu górniczego - mówi dla portalu wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Czerkawski wskazuje, że są także liczne pytania o charakterze technicznym: kto będzie prowadził wydobycie i realizował inwestycje w kopalniach przekazanych do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

- Jak dotąd nikt nie potrafi precyzyjnie odpowiedzieć na te podstawowe pytania - irytuje się.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.