Górnicy z Kompanii Węglowej po zmianach zachowają pracę?

Jerzy Podsiadło, prezes zarządu Węglokoksu zapowiedział, że górnicy z kopalń Kompanii Węglowej, które spółka chciałaby przejąć, zachowają pracę. Liczy na to, że uda się osiągnąć kompromis w rozmowie ze związkowcami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Górnicy z Kompanii Węglowej po zmianach zachowają pracę?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

16 paź 2014 18:19


Jakie kopalnie z Kompanii Węglowej mogą trafić do Węglokoksu? 

- Chodzi o kopalnie Bobrek, Chwałowice, Jankowice i Piekary. Dochodzi do tego jeszcze opcja nabycia kopalni Brzeszcze. Razem to pięć kopalń. 

Z punktu widzenia Węglokoksu, posiadanie w swej strukturze zakładów wydobywczych, przyczyniłoby się do ustabilizowania naszego biznesu. 

Czytaj też: KW: Czy prezes Taras przekona do siebie związkowców?

Natomiast z punktu widzenia Kompanii Węglowej, dałoby jej to możliwość pozyskania środków finansowych, co w konsekwencji umożliwiłoby stopniową i łagodną realizację programu restrukturyzacyjnego. 

Pracownicy przejętych przez nas kopalń mieliby gwarancję zatrudnienia, stabilizację zarobków, a nawet możliwość ich wzrostu po zrestrukturyzowaniu tych zakładów. 

Kiedy i za ile kopalnie z Kompanii Węglowej mogłyby trafić do Węglokoksu? 

- Ostateczne decyzje w tej materii nie zostały jeszcze podjęte. Jest podpisany list intencyjny między nami i Kompanią. Liczę na to, że związki zawodowe zaakceptują propozycję Węglokoksu dotyczącą tego projektu. Będzie to bowiem z korzyścią dla wszystkich stron. 

Czytaj też: Wyprzedaż kopalń z Kompanii Węglowej może się fatalnie skończyć

Chcę z całą mocą podkreślić, że nie rozumiem obaw dotyczących tego, że Węglokoks mógłby później sprzedać dalej te kopalnie. To nie wchodzi w grę. Nie jest naszą intencją odsprzedać kopalnie nabyte od Kompanii Węglowej. Wykluczam taką możliwość. 

Jeżeli chodzi o koszty nabycia tych kopalń, to będą one wynikały z wyceny. Proces wyceny nie został jeszcze rozpoczęty. 

Do końca 2014 roku powinniśmy być jednak gotowi z całym projektem. Jesteśmy zainteresowani przeprowadzeniem tego procesu najszybciej jak to jest możliwe. Im szybciej on będzie zrealizowany, tym lepiej dla Kompanii Węglowej i Węglokoksu. 

Cały wywiad czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.