PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Górnicy z Bogdanki chcą podwyżek płac o 15 proc.

Podobnie jak cała branża odczuwamy presję płacową - przyznaje Artur Wasil, prezes kopalni Bogdanka. W górniczej firmie trwają negocjacje ws. podwyżek płac w 2020 r., związkowcy domagają się m.in. wzrostu wynagrodzeń o 15 proc.

Górnicy z Bogdanki chcą podwyżek płac o 15 proc.
Adobe Stock
REKLAMA

- Na chwilę obecną jesteśmy w ciągłym dialogu ze związkami. Nie jesteśmy nawet w sporze zbiorowym a co za tym idzie nie ma na dzień dzisiejszy mowy o strajku - poinformował Artur Wasil, prezes kopalni Bogdanka, podczas czatu internetowego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII). 

Na początku października organizacje związkowe działające w Bogdance zgłosiły postulat wzrostu w 2020 r. średniego, przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia o 15 proc. w stosunku do roku 2019.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Związkowcy chcą także wzrostu odpisu na Pracowniczy Program Emerytalny do 4,5 proc. oraz dodatkowego odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych z przeznaczeniem na dofinansowanie wypoczynku indywidualnego w kwocie 7 mln zł.

Pod pismem podpisali się przedstawiciele zakładowej Solidarności, ZZGwP, Przeróbki i Kadry.

W kopalni Bogdanka na koniec września 2019 r. było 4 861 etatów, to o 3,8 proc. więcej niż w tym samym okresie roku 2018, kiedy etatów było 4 681.

Pracownicy na stanowiskach robotniczych stanowili 84,3 proc. ogółu zatrudnionych.

W porównaniu z trzema kwartałami 2018 r. o 141,0 etatów, czyli o 4,1 proc. wzrosła liczba pracowników zatrudnionych pod ziemią. Pracownicy zatrudnieni pod ziemią stanowili podstawową grupę zatrudnionych w kopalni Bogdanka, czyli 73,4 proc.

W trzecim kwartale 2019 r. do kopalni Bogdanka przyjęto 86 osób, jednocześnie w tym samym okresie ze spółki odeszło 61 osób.

Kopalnia Bogdanka to jedyna kopalnia węgla kamiennego działająca w woj. lubelskim. Od października 2015 roku LW Bogdanka S.A. wchodzi w skład Grupy Enea, jednej z największych grup na polskim rynku energetycznym.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Górnicy z Bogdanki chcą podwyżek płac o 15 proc.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • pantausz 2019-12-04 22:02:44

    rozpędzić to szkodnictwo, zwykły pracownik tylko ich utrzymuje, i nic więcej, a oni w tym czasie lody kręcą dla siebie !!!!

  • zbysio 2019-11-29 20:59:39

    15% to chcą intelektualnie upośledzone związki zawodowe. Normalny górnik chce tyle co inflacja + jakieś 2-4% . Z tym że co roku :) Związki w Bogdance nic nie robią z tym, że pracownicy muszą wykupować talony żywnościowe w sklepach z odpadami, a myślą że jak drogą negocjacji dojdą do 5% podwyżek, to wszyscy powinni im składać hołd.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA