PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Górnicy postawili na przekwalifikowanie. Wszyscy dostali nowe oferty pracy

  • km
  • 11 lip 2022 9:53

Pierwsza grupa górników zakończyła miesięczne szkolenie, które pozwoliło im zdobyć niezbędne kwalifikacje do pracy na turbinach wiatrowych oraz znaleźć zatrudnienie w branży energetyki wiatrowej. Wspólny projekt OX2, Windhunter Academy oraz Spółki Restrukturyzacji Kopalń, który ma pomóc w przekwalifikowaniu odchodzących z branży wydobywczej górników do pracy w charakterze technika oraz instalatora turbin wiatrowych.

Górnicy postawili na przekwalifikowanie. Wszyscy dostali nowe oferty pracy
Certyfikaty uprawniają do pracy zarówno na elektrowniach wiatrowych na lądzie, jak i na morzu (fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Międzynarodowe certyfikaty kwalifikacji zawodowych uzyskane przez absolwentów kursu uprawniają ich do pracy zarówno na elektrowniach wiatrowych na lądzie (onshore), jak i na morzu (offshore).
  • Opracowany przez firmę szkoleniową Windhunter Academy program jest zgodny ze standardami Global Wind Organisation, Urzędu Dozoru Technicznego oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich.
  • Nabór na drugi kurs trwa. Szkolenie drugiej grupy górników przewidziano na wrzesień tego roku.

Pierwsi górnicy, którzy ukończyli kurs rozpoczynają pracę w sektorze. Kolejni mogą zapisać się na bezpłatny, miesięczny kurs. 

-  To pierwszy w Polsce projekt przekwalifikowania pracowników sektora górniczego do branży energetyki wiatrowej. Górnicy uzyskali honorowane na całym świecie certyfikaty GWO, UDT oraz uprawniania elektryczne, a także zapoznali się ze środowiskiem pracy na prawdziwej turbinie wiatrowej - wyjaśnia Karolina Jastrzębska, dyrektor . 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Opracowany przez firmę szkoleniową Windhunter Academy program jest zgodny ze standardami Global Wind Organisation, Urzędu Dozoru Technicznego oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich. Osoby, które przejdą kurs, będą mogły pracować przy instalacji i serwisowaniu turbin na całym świecie.

Zobacz: Z kopalni do wiatraków. Górnicy przechodzą do energetyki wiatrowej

-  Kadra i szkoleniowcy i podejście do swojej pracy wywarło na mnie duże wrażenie. Bardzo się cieszę, że miałem możliwość uczestnictwa w takim kursie, który otwiera inne spojrzenie na świat energetyki w tym odnawialnej. Zdobyłem dużo wiedzy nowej i innego spojrzenia na już poznane zagadnienia. Jestem bardzo zadowolony z uczestnictwa w kursie. Trzymam mocno kciuki za dalszy rozwój branży wiatrowej - mówi Dawid Zapart z KWK Centrum (w stanie likwidacji).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Górnicy postawili na przekwalifikowanie. Wszyscy dostali nowe oferty pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA