Górnictwo i energetyka - związek mało realny

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński poinformował, że rząd i branża energetyczna nie są skłonne do realizacji scenariusza połączenia części kopalń z grupami energetycznymi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Górnictwo i energetyka - związek mało realny

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 wrz 2014 18:19


"To był jeden z postulatów środowiska związkowego z woj. śląskiego, który był rozpatrywany na jednym z posiedzeń zespołu węglowego, ale jak państwo wiedzą, ani po stronie energetyki, ani po stronie rządu nie było skłonności do realizacji tego postulatu" - powiedział Piechociński na konferencji.

W ubiegłym tygodniu wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz powiedział dziennikarzom, że program dla górnictwa zakłada w pierwszym etapie przejęcie niektórych kopalń Kompanii Węglowej przez Węglokoks, a w kolejnym konsolidację aktywów węglowych z branżą energetyczną.

Czytaj też: Konsolidacja z branżą energetyczną szansą na ratunek polskiego górnictwa

Następnie Tomczykiewicz sprecyzował w rozmowie z PAP, że ewentualna konsolidacja części kopalń ze spółkami energetycznymi to jeden z rozważanych scenariuszy, który jednak nie ma obecnie przełożenia na konkretne projekty czy uzgodnienia.

Wiceminister skarbu państwa Rafał Baniak powiedział natomiast PAP, że przekazany resortowi skarbu plan naprawczy Kompanii nie zakłada sprzedaży kopalń spółkom energetycznym.

Zdaniem związków zawodowych konsolidacja górnictwa z sektorem energetycznym rozwiązałaby problem konkurencyjności cenowej polskiego węgla, bo wyeliminowałaby pośredników w handlu węglem.

Czytaj też: O sytuacji w KW trzeba mówić całą prawdę

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.