Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości już otwarty

Otwarto Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości. Wsparcie w inkubatorze mogą otrzymać firmy, które właśnie zostały założone albo istnieją nie dłużej niż dwa lata.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości już otwarty

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

28 maj 2015 14:30


Około 30-50 rozpoczynających działalność firm będzie mogło mieć swoją siedzibę w otwartym w czwartek Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Firmom oferowane są usługi wspierające ich rozwój i preferencyjne warunki najmu lokali. Zacznie działać od 1 czerwca.

Projekt utworzenia Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości zrealizowała Fundacja Gospodarcza. Prezes Fundacji Gospodarczej, Irena Muszkiewicz-Herok tłumaczy, że w inkubatorze swoją siedzibę mogą znaleźć tylko firmy zarejestrowane w Gdyni. Może w nim działać od 30 do 50 podmiotów, w zależności od powierzchni, jaką zechcą wynająć. Podała, że już zgłosiło się 35 firm, z których 16 zostało pozytywnie ocenionych i od 1 czerwca może rozpocząć działalność w inkubatorze.

Wsparcie dla "młodych firm"

Trwa rekrutacja firm zainteresowanych działalnością w inkubatorze. Na miejsce mogą liczyć najlepsze, najbardziej rokujące na sukces pomysły. Największe szanse na rozpoczęcie działalności w inkubatorze mają firmy o charakterze innowacyjnym, np. w zakresie organizacyjnym.

"W inkubatorze wsparcie mogą otrzymać i swoją siedzibę mieć firmy, które właśnie zostały założone albo istnieją nie dłużej niż dwa lata; inkubacja nie będzie trwała dłużej niż trzy lata, kiedy firma najbardziej zagrożona jest upadkiem" - wyjaśniła Muszkiewicz-Herok.

Jej zdaniem największą wartością inkubatora jest kompleksowe wsparcie oferowane "młodym firmom". "Każda z firm, która będzie pod naszą opieką, będzie miała indywidualne wsparcie oraz pomoc m.in. doradców zawodowych, mentorów i coachów" - dodała. "Pomagamy wszystkim przedsiębiorczym osobom, które zechcą założyć działalność gospodarczą w Gdyni" - dodała.

Do dyspozycji młodych stażem firm będą też dwa specjalistyczne ośrodki, które powstaną na terenie inkubatora, czyli multimedialne centrum rozwoju i ośrodek wspierania innowacji. Jak wyjaśniła, multimedialne centrum rozwoju ma wspierać w rozwoju właściciela firmy, tak, aby mógł lepiej ją zarządzać, natomiast zadaniem ośrodka wspierania innowacji będzie ułatwianie transferu wiedzy i technologii, czy kojarzenie nauki z biznesem oraz udzielanie firmom zlokalizowanym w inkubatorze informacji np. w zakresie ochrony własności intelektualnej czy komercjalizacji pomysłów.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.