Gdynia będzie mieć inkubator przedsiębiorczości

W 2015 r. w Gdyni ma zacząć działać pierwszy w mieście inkubator przedsiębiorczości. Będzie mogło w nim prowadzić działalność ok. 30-50 przedsiębiorców, których firmy działają krócej niż rok. Nabór firm może rozpocząć się na początku przyszłego roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gdynia będzie mieć inkubator przedsiębiorczości

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 cze 2014 19:25


We wtorek w Gdyni wmurowano akt erekcyjny pod rozpoczętą kilka miesięcy temu budowę Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Inwestycja przy ul. Olimpijskiej w Gdyni jest realizowana przez Fundację Gospodarczą.

Prezes zarządu Fundacji Gospodarczej Irena Muszkiewicz-Herok poinformowała, że inkubator ma oferować usługi wspierające rozwój początkujących przedsiębiorców i ich firm oraz preferencyjne warunki najmu lokali. W ramach inkubatora ma powstać Multimedialne Centrum Rozwoju (oferujące usługi doradcze, szkoleniowe i coaching) oraz Ośrodek Wspierania Innowacji, który ma działać na rzecz transferu wiedzy i technologii między światem nauki i biznesu. Firmom innowacyjnym inkubator ma oferować m.in. usługi kojarzenia partnerów biznesowych, ochrony własności intelektualnej czy komercjalizacji pomysłów. Inkubator będzie skupiać firmy działające nie dłużej niż 3 lata.

Muszkiewicz-Herok uważa, że pomimo funkcjonowania już w Trójmieście kilku podmiotów wspierających początkujących przedsiębiorców, nadal jest zapotrzebowanie na taką ofertę.

Projekt "Budowa Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości" jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego "Infrastruktura dla Rozwoju Firm Innowacyjnych", budżetu Gdyni i Fundacji Gospodarczej.

Fundacja Gospodarcza powstała w 1990 r. i jako jedna z pierwszych organizacji pozarządowych w Polsce rozpoczęła działalność na rzecz wspierania przedsiębiorczości, podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników i przeciwdziałania bezrobociu. Jednym z najbardziej znanych projektów realizowanych przez Fundację jest Pomorskie Miasteczko Zawodów w Gdyni. Wśród projektów Fundacji są m.in. inicjatywy aktywizujące osoby dojrzałe (50+ lub 60+) i przeciwdziałające wykluczeniu społecznemu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.