PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Forte rezygnuje z budowy fabryki w Suwałkach

Zarząd Fabryki Mebli Forte podjął decyzję o odłożeniu na czas nieokreślony realizacji inwestycji w nową fabrykę mebli w Suwałkach. Spółka narzeka m.in. na wysokie koszty energii elektrycznej i koszty pracy.

Forte rezygnuje z budowy fabryki w Suwałkach
Adobe Stock
REKLAMA

Jak wyjaśnia Forte, decyzja ta podyktowana jest wysoką niepewnością co do sytuacji makroekonomicznej w Europie oraz stale rosnącymi kosztami działalności spółki, w szczególności dotyczącymi wzrostu kosztów energii i kosztów pracy, jak również ograniczeniami dostępu do siły roboczej, które mogą mieć istotny wpływ na ekonomiczną opłacalność przedsięwzięcia.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2018 r. zarząd Forte podpisał z grupą Homag list intencyjny dotyczący zaprojektowania, wykonania i dostawy wyposażenia linii produkcyjnych do nowej, piątej fabryki mebli w Suwałkach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zakładano wówczas, że wartość przyszłej umowy wyniesie ok. 60 mln euro netto, a jej realizacja zostanie podzielona na trzy etapy. Po zakończeniu inwestycji i przeprowadzeniu końcowych testów wydajnościowych docelowo planowanych było osiągnięcie wydajności nowej fabryki na poziomie 106 tys. paczek tygodniowo.

Teraz zarząd Forte poinformował, że obecnie nie będzie kontynuował rozmów z grupą Homag w sprawie zawarcia umowy dotyczącej inwestycji w Suwałkach.

Forte to jeden z producentów mebli do samodzielnego montażu. Obecnie Forte ma pięć zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz w Hajnówce. Całkowita powierzchnia produkcyjna fabryk wynosi 143 tys. metrów kwadratowych, zaś powierzchnia magazynowa 103 tys. metrów kwadratowych. 

Grupa Forte zatrudnia ponad 3,5 tys. pracowników. 

Od 1996 r. spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Forte rezygnuje z budowy fabryki w Suwałkach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA