Ford tnie globalne koszty pracy

Ford Motor Company może ograniczyć globalne koszty pracy o 10 proc. - podają amerykańskie media. Ma się to odbyć przez szeroko zakrojony program emerytalny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ford tnie globalne koszty pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

16 maj 2017 16:49


Ford Motor Company zamierza ograniczyć globalną siłę roboczą o ok. 10 proc. – podaje Wall Street Journal, powołując się na nieoficjalne źródła. Z kolei źródła agencji Reuters informują, że cięcia mają dotyczyć Ameryki Północnej i Azji.

„Ford zamierza w hojny sposób zachęcić pracowników do przechodzenia na emerytury w celu ograniczenia liczebności załogi do października. Nie zamierza obniżać stawek godzinowych” – czytamy.

Koncern odmówił komentarza, zapewnia jednak, że jest skupiony na strategii „zyskownego wzrostu”.

„Ograniczanie kosztów, odchudzanie procesów i efektywność są częścią naszej pracy. Nie ogłosiliśmy żadnych ruchów kadrowych, ani nie komentujemy spekulacji” – napisano w zachowawczym oświadczeniu.

Na początku tego roku koncern zrezygnował budowy nowej fabryki samochodów w Meksyku. Planowana fabryka miała kosztować 1,6 mld dolarów. Zamiast tego firma zainwestuje 700 mln dolarów w zakłady w stanie Michigan, gdzie mają być produkowane samochody z napędem elektrycznym i autonomiczne.

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że na zatrzymanie miejsc pracy w USA nalegał Donald Trump, który podczas kampanii wyborczej obiecał renegocjacje porozumień handlowych, między innymi z Meksykiem i Chinami, oraz znaczne podniesienie ceł na importowane stamtąd towary.

Jeśli zapowiedzi o ograniczeniu siły roboczej są prawdziwe, oznaczałoby to ruch wbrew protekcjonistycznej polityce Trumpa.

Aktualnie Ford Motor Company zatrudnia na świecie ok 200 tys. pracowników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.