Firmy odzieżowe wracają z produkcją z Chin do Polski

Coraz mniej w Chinach, a coraz więcej w Polsce szyją nasze rodzime firmy. Wśród nich firmy z Łodzi: Próchnik, Monnari i Redan.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy odzieżowe wracają z produkcją z Chin do Polski

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Dziennik Łódzki

10 gru 2013 11:45


- Gdyby osiem lat temu ktoś powiedział mi, że szycie w kraju będzie konkurencyjne, to śmiałbym się do rozpuku. Ale tak właśnie się stało. Kiedyś różnica w kosztach szycia w Polsce i Chinach wynosiła 70 proc., dziś maksymalnie 10 proc. - mówi dla "Dziennika Łódzkiego" Rafał Bauer, prezes Próchnika.

Choć na razie nie myśli o wskrzeszeniu własnego zakładu w Łodzi, a tylko zleca szycie spodni jednej z łódzkich firm, nie wyklucza tego w przyszłości. W Łodzi też farbuje swoje tkaniny i kupuje dodatki.

Jak podaje "DŁ", Próchnik nie jest jedyną firmą, która dostrzega wady szycia na Wschodzie. Coraz więcej szyje w kraju firma Monnari oraz Redan. Towar produkowany w Polsce pojawia się na rynku znacznie szybciej, a klienci chcą podążać za trendami. Jednak wciąż jeszcze liczba dobrych szwalni w Polsce jest ograniczona i wciąż istnieje problem z dobrymi materiałami i ich barwieniem.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.