Firmy Dafi Pro, Alucrom Kielce i KB Pro zainwestują w SSE "Starachowice"

Trzy firmy zainwestują na terenach Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice". Zatrudnienie w nowych zakładach może znaleźć 55 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy Dafi Pro, Alucrom Kielce i KB Pro zainwestują w SSE "Starachowice"

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 lip 2015 9:16


Jak powiedział wiceprezes zarządu SSE "Starachowice" Zdzisław Kobierski, były to pierwsze zezwolenia na działalność na tym terenie w 2015 r., wydane po wejściu w życie 1 lipca ub. r. nowej mapy pomocy publicznej. W II półroczu 2014 r. brakowało odpowiednich rozporządzeń, umożliwiających przeprowadzanie procedur przetargowych i wydawanie nowych zezwoleń - dlatego kolejne firmy mogły otrzymać zezwolenia dopiero w 2015 r.

Trzy firmy zainwestują 15 mln zł

Do końca czerwca, zezwolenie na prowadzenie działalności w SSE "Starachowice", otrzymała firma Dafi Pro, która w Morawicy pod Kielcami wybuduje zakład produkcji systemów filtrujących, nagrzewnic i wentylatorów. Także w morawickiej podstrefie, swój zakład rozbuduje Alucrom Kielce - przedsiębiorstwo zajmujące się usługami lakierniczymi i montażem ram dla pojazdów transportowych oraz maszyn budowlanych. Z kolei w Suchedniowie, spółka KB Pro uruchomi zakład produkujący naczepy samochodowe, różnego rodzaju zabudowy oraz samochody specjalizowane.

Zgodnie z zezwoleniami, firmy te najpóźniej do końca 2021 r. mają zainwestować ponad 15 mln zł. Zatrudnienie, na stałe umowy o pracę w przedsiębiorstwach ma znaleźć 55 nowych pracowników.

W toku jest procedowanie kilku kolejnych zezwoleń dla firm, które chcą prowadzić działalność w SSE "Starachowice" - na razie zarząd strefy nie pododaje szczegółów. Jedno z rokowań ma się zakończyć 30 lipca.

Strefa powiększy się o kolejne tereny

SSE "Starachowice" pracuje też nad powiększeniem strefy o kolejne tereny, pod potrzeby inwestorów. To prawie 61 ha powierzchni. Większość, bo niemal 37,5 ha, to grunty publiczne - własność gmin Połaniec, Sędziszów i Ostrowiec Świętokrzyski, a także należące do samorządu wojewódzkiego - w Chęcinach i będące we władaniu SSE - w gminie Bliżyn.

Kolejne ponad 23 ha, to grunty prywatne w Kielcach i Puławach (woj. lubelskie), gdzie, w myśl odpowiednich przepisów, mają być realizowane konkretne projekty inwestycyjne.

W Puławach chodzi o inwestycję w branży chemicznej - ma tu funkcjonować wytwórnia nawozów granulowanych, wytwarzanych na bazie saletry amonowej. W Kielcach to inwestycja w branży motoryzacyjnej, która zakłada wprowadzenie innowacyjnych metod automatyzacji produkcji.

SSE rozwija szkolnictwo zawodowe

Jak podkreślił wiceprezes Kobierski, starachowicka SSE w ostatnich miesiącach podjęła intensywne działania, związane z rozwojem szkolnictwa zawodowego - po to, by inwestorzy bez problemu mogli znaleźć pracowników do swoich zakładów. "Dziś inwestor w ogóle nie chce rozmawiać o tym, że coś będzie. Chce tylko zobaczyć jak wygląda konkretna oferta - a ma olbrzymi wybór. W tej chwili nie cena decyduje o zakupie działki pod inwestycję, ale odpowiednia liczba wykfalifikowanych osób, które mogłyby tam pracować" - zauważył.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.